Słabe prognozy dla tabletu Research In Motion

[b]Research In Motion[/b], producent smartfonów [b]BlackBerry[/b], sprzeda w 2011 r. około 700 tys. sztuk tabletu [b]PlayBook[/b] – przewiduje [b]Shaw Wu[/b], analityk firmy [b]Kaufman Bros[/b]. To bardzo mało w porównaniu z liderem rynku, tabletem [b]Apple iPad[/b], który w 2010 r. sprzedał się w ilości ok. 10 mln egzemplarzy, z czego ok. 65 proc. przypada na modele z modułem łączności 3G (dane za [b]Morgan Stanley[/b]), oraz [b]Samsungiem Galaxy Tab[/b], który znalazł już ponad milion nabywców.

Kaufman Bros. uzyskał poufne dane na temat tabletu wciąż opracowywanego przez producenta BlackBerry. Według Shawa Wu urządzenie na jednym ładowaniu baterii działa jedynie kilka godzin. To znacznie mniej niż iPad (ok. 10 godz.) i Galaxy Tab (ok. 6 godz.).

Według analityka ten problem może znacznie ograniczyć popyt na tablet wśród użytkowników biznesowych, głównego odbiorcy smartfonów BlackBerry. Jak wynika z informacji [b]Kaufman Bros.[/b] urządzenie pojawi się na rynku w okolicach maja 2011 r. Analitycy tej firmy utrzymują, że mimo nowych premier rynek tabletów będzie w dużej mierze zdominowany przez urządzenia Apple.

[UPDATE]:

Według opublikowanych dziś szacunków azjatyckiego serwisu [b]Digitimes.com[/b], Apple zamierza w przyszłym roku sprzedać nawet ok. 65 mln iPadów, dwa razy więcej niż przewidywały najbardziej optymistyczne prognozy. Wnioski takie sformułowano na podstawie ilości zamówień na ekrany do tableta, jakie spływają do firm [b]LG Display[/b], [b]Samsung[/b] i [b]Chimei Innolux[/b], który w pierwszym kwartale dołączy do grona dostawców części dla Apple.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wpadka YouTube. Serwis usuwał komentarze godzące w rząd Chin

Serwis został oskarżony o automatyczne kasowanie wzmianek m.in. na temat „chińskich trolli”. Tłumaczy się ...

Rewolucja w zakupach. Wystarczy odcisk palca lub skan tęczówki

Niemal połowa polskich e-konsumentów chciałaby uwierzytelniać płatność kartą za pomocą biometrii. Już dziś w ...

Trump grozi Twitterowi zamknięciem. Bo serwis oznaczył mu post

Twitter zdecydował się oznaczyć informacje publikowane przez prezydenta USA w tym serwisie społecznościowym adnotacją ...

Robert Pattinson jako Batman. Jest pierwszy materiał wideo

Kolejna część przygód superbohatera pojawi się w 2021 roku pod tytułem „The Batman”. Już ...

Amazon wchodzi do Polski. Wiemy już, kiedy

Jak wynika z nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej” najbardziej prawdopodobną datą startu polskiego e-sklepu koncernu jest ...

Internetowi stuknęła 30-ka

Najpopularniejsza usługa sieciowa – WWW – ma już 30 lat. Funkcjonowania bez niej dziś ...