UKE broni usługi optymalizacji wydatków

– Będziemy wspierać optymalizator stworzony przez Entellico oraz podobne podobne przedsięwzięcia, jeśli powstaną – oświadczyła rpkom.pl Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Według niej opublikowany w serwisie rpkom.pl tekst o wątpliwościach, jakie wobec tego typu usługi mają prawnicy Grupy TP, może świadczyć o tym, że operatorzy będą próbowali je blokować, strasząc abonentów odłączeniem w przypadku korzystania z tego typu usług.

– Jeśli tak będzie, spotka się to z naszym zdecydowanym przeciwdziałaniem. Kod abonencki jak i hasło do konta na portalu jest własnością abonenta a nie operatora – oświadczyła Streżyńska. Z kolei Grupa TP stwierdziła wcześniej, że przekazanie podmiotowi trzeciemu (w tym przypadku wpisanie go do aplikacji stworzonej przez Entellico) stanowi złamanie regulaminu i może stać się podstawą rozwiązania umowy.

– Będziemy sygnalizować Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów zagrożenie wprowadzeniem do regulaminów przez operatorów komórkowych zapisów zastrzegających zakaz korzystania z kodu przy tej usłudze. Według mojej wiedzy w zaproponowanej usłudze nie dochodzi w żadnym momencie do udostępnienia kodu osobie trzeciej. Abonent wykorzystuje tylko aplikację, ale kod pozostaje jego. Ponadto, uważam ze za wyraźną zgodą i przy świadomości abonenta może dojść do przekazania kodu dowolnej osobie trzeciej – wyjaśniła Anna Streżyńska.

[UPDATE]

Na temat usługi Blupill wypowiedziała się także sieć Play. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć tutaj.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ostatnie uderzenie Trumpa. Zakaz inwestowania w chińskie spółki

Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie zakazujące amerykańskim inwestorom posiadania akcji chińskich spółek, które ...

Kina mogą zacząć działać od 6 czerwca. Multipleksy nie zdążą

Zdejmujemy restrykcje z kin i innych obiektów kulturalnych przy zachowaniu wymogów sanitarnych – poinformowali ...

Szef Bolta w Polsce: Za rok chcemy wyprzedzić Ubera

Musimy dostosować się m.in. do wymogów związanych z odpowiednim wyposażeniem aut, obowiązku posiadania taksometrów ...

Folia za trzy funty pokonała samsunga

Mieszkanka Castleford w Wielkiej Brytanii odkryła, że kosztująca niecałe 3 funty folia ochronna do ...

Apple rezygnuje z głośno zapowiadanej ładowarki bezprzewodowej

Firma wycofuje się z projektu AirPower i obniża ceny smartfonów, na razie w Chinach. ...