0,8 eurocenta za MTR we Francji

Francuski regulator ARCEP przedstawił do publicznych konsultacji harmonogram redukcji stawek MTR w sieciach trzech dużych operatorów sieci komórkowych. Cel na 2013 r. to stawka 0,8 eurocenta za minutę netto, czyli w przeliczeniu ok. 3,3 grosza. ARCEP zamierza dojść do tej stawki w ciągu 1,5 roku. Dzisiaj stawki MTR we Francji wynoszą 3-3,4 eurocenta za minutę.

Podobnie, jak w Polsce stawki we Francji będą redukowane w cyklach półrocznych. Od 1 lipca br. MTR mają wynosić 2 eurocenty, od 1 stycznia 2012 r. 1,5 eurocenta, a od lipca przyszłego roku 1 eurocent. Potem MTR spadnie poniżej 1 eurocenta.

– Redukcja stawek umożliwi wprowadzanie na rynek pakietów połączeń z większa liczbą wliczonych minut, jak również wprowadzenie płaskich taryfy na połączenia fix to mobile z telefonów stacjonarnych – argumentuje potrzebę redukcję stawek ARCEP.

Jednocześnie w połowie bieżącego roku francuskic regulator zamierza znieść asymetrię pomiędzy trzema dużymi graczami. Dotychczas Bouygues Telecom korzystał z asymetrii rozliczeniowej względem dwóch konkurentów. Nie wiadomo jeszcze, jak zostanie potraktowany Iliad, który w przyszłym roku wejdzie na rynek komórkowy z własną siecią 3G (dzisiaj działa, jako MVNO).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zablokowany przez Facebooka polski Brand24 ujawnił dane o sprzedaży

Spółka deklaruje, że specjalnie nie ucierpiała, spowolnienie tempa przyrostu nowych klientów jest przejściowe. Jakie ...

Taksówkarze zablokują Warszawę. Powód? Uber

Rząd wyciąga rękę do operatorów aplikacji przewozowych. Branża taxi burzona. Taksówkarze zamierzają protestować aż do ...

Brytyjczycy stworzyli narzędzie, które odróżnia ludzi od… śmieci

W Wielkiej Brytanii powstało narzędzie służące do wykrywania bezdomnych na śmietnikach. Niestety okazało się, ...

Rosja dopadła największą grupę hakerską. Mieli broń maszynową

Ponad 30 hakerów, sztabki złota na ponad milion dolarów, złote monety, miliony rubli w ...

Auta wjeżdżają do internetu. Rewolucja w sprzedaży

Dilerzy samochodów z salonów przeniosą się do sieci? Carsmile przekonuje, że to możliwe. Innowacyjna ...

Kto naprawdę finansuje kampanię przeciwko art. 13 dyrektywy?

Przed najbliższym głosowaniem Parlamentu Europejskiego nad dyrektywą w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku ...