Sieci w firmach niegotowe na Big Data

Tylko 45 menadżerów z działów IT w polskich firmach uważa, że ich sieci firmowe są gotowe na poradzenie sobie z problemem dużych zbiorów danych (tzw. Big Data) – wynika z badania Cisco Connected World Technology Report  przeprowadzonego wśród 1800 specjalistów IT z 18 krajów. W skali światowej wskaźnik ten jest jeszcze niższy i wynosi 41 proc. Jednocześnie 33 proc. polskich respondentów deklaruje, że aby rozwiązać ten problem będzie im potrzebna większą przepustowość łączy.

Cisco podkreśla w raporcie, że każdego dnia smartfony, kamery, czujniki, inteligentne urządzenia pomiarowe oraz inne, połączone z siecią urządzenia, generują olbrzymie ilości informacji, które w połączeniu z informacjami z tradycyjnych źródeł tworzą „lawinę danych”. Dane te stanowią dla firm potencjalne źródło kluczowych informacji.

Wyniki badania pokazują, że choć większość firm zbiera, przechowuje i analizuje dane, to jednak wiele z nich boryka się z problemami biznesowymi oraz technologicznymi związanymi z Big Data. Na przykład, ponad 60 procent respondentów zgadza się z tezą, że Big Data może pomóc w podejmowaniu kluczowych decyzji oraz poprawić konkurencyjność ich firm, ale tylko jedna czwarta, zarówno w Polsce jak i na świecie, przyznaje, że potrafi wydobywać strategiczne informacje z posiadanych obecnie danych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Michał Szułdrzyński: Sieć zabije demokrację

W tle wojny na ulicach wielu amerykańskich miast toczy się inna, mniej spektakularna, ale ...

Wielkie zamieszanie w genach. Powodem błędy Excela

Program Microsoftu błędnie rozpoznawał szeregi symboli oznaczających ludzkie DNA i namieszał w wynikach badań ...

Polak musi testować, czyli jak kupujemy online

50 mld zł – tyle, według raportu Interaktywnie.com, wydamy na zakupy online w 2019 ...

Koniec z narzekaniem na działanie WiFi

Badacze z Massachusetts Institute of Technology (MIT) stworzyli system inteligentnego rozdzielania łącza internetowego pomiędzy ...

Sukces platformy TV Disneya. Netflix zagrożony

Serwis streamingowy Disney+ zadebiutował niecałe trzy miesiące temu a już ma 28,6 mln subskrybentów. ...

Robot wjechał do szpitala we Wrocławiu. Walczy z wirusem

Samodzielnie jeździ, omija przeszkody i dezynfekuje, ma szybko i skutecznie zlikwidować niebezpieczne drobnoustroje. Celem ...