Reklama

Microsoft szykuje się do walki i zmienia swoją organizację

Publikacja: 18.07.2013 09:13

Koncern Microsoft potwierdził wprowadzenie zmian w organizacji korporacji mające na celu ujednolicenie strategii firmy. Wszystkim zmianom przyświecać ma hasło: „One Strategy, One Microsoft”.

Zatrudniający obecnie na świecie około 100 tysięcy osób koncern chce, aby w strukturze nalazły się grupy mające swoje odrębna zadania, ale nieustannie ze sobą współpracujące. Grupa inżynierska odpowiadać ma za tworzenie innowacyjnych produktów i usług, wspierana będzie przez grupę badaczy pracujących nad nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Inżynierowie rozbici będą na 4 podzespoły. Kapitanem pierwszego odpowiedzialnego za prace nad systemami operacyjnymi ze stajni Microsoft będzie Terry Myerson (dotychczas zajmujący się jedynie segmentem Windows Phone).

Julie Larson-Green, zajmująca się do tej pory zarządzaniem Windowsem, przejmie pieczę nad urządzeniami oraz multimediami. Pod jej nadzorem znajdą się Surface, Xbox oraz akcesoria do konsol i komputerów.

Chmura i inne usługi dla biznesu będą kierowane i nadzorowane przez Satya Nadella, którego współpraca z Qi Lu, gwarantować będzie kompatybilność z usługami i aplikacjami wychodzącymi z pod palców programistów, fabryk i serwerowni Microsoftu.

Reklama
Reklama

Pozostałe gałęzie w rozbudowanej strukturze firmy z Redmond to: marketing, zarządzanie operacjami, finanse, prawo, rozwój i ewangelizacja i zarządzanie zasobami ludzkimi. Nic nie zmienia się jedynie w kwestii aplikacji dla biznesu, za które wciąż odpowiedzialny będzie Kirill Tatarinov, a hasłem przewodnim jego grupy pozostają usługi Microsoft Dynamics.

Telekomunikacja
Internet z KPO mocno opóźniony? Gotowe tylko 25 proc. sieci
Materiał Promocyjny
MLP Group z jedną z największych transakcji najmu w Niemczech
Telekomunikacja
Które sieci komórkowe wybierali Polacy? Zwycięzców jest dwóch
Telekomunikacja
Duże zainteresowanie naborem na nadzorcę rynku telekomunikacyjnego. Kto wystartował?
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama