W marcu koniec postępowania ws. cen do Play. Rezerwa na karę za telewizyjną zmowę

10 marca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma zakończyć postępowanie ws. cen detalicznych połączeń komórkowych realizowanych przez użytkowników telekomu do klientów P4, operatora sieci Play.

Orange Polska, który poinformował o dacie w sprawozdaniu rocznym nie ujawnił, jakiego wyniku postępowania się spodziewa.

Telekom kierowany przez Bruno Duthoit, ujawnił też, że w poczet wyniku za 2013 roku utworzył rezerwy na poczet ewentualnej kary nałożonej na spółkę i trzech pozostałych operatorów komórkowych za udział w tzw. zmowie na rynku telewizji mobilnej. Wysokości rezerwy nie ujawniono.

Sprawa ciągnie się od 2010 r.. To wówczas  urząd wszczął postępowanie antymonopolowe, w którym sprawdzi, czy operatorzy tworzący konsorcjum (które nie wygrało przetargu) uzgadniali między sobą sposób postępowania wobec Info-TV-FM (firma została podzielona, część posiadająca rezerwację częstotliwości dla mobilnej telewizji jest obecnie własnością Cyfrowego Polsatu).

W 2011 r. UOKIK nałożył na cztery sieci komórkowe 113 mln zł kary. Zgodnie z nieprawomocną decyzją, Orange miał zapłacić 35 mln zł, Plus 33,5 mln zł, T-Mobile 34 mln zł, a Play 10,7 mln zł. Za utrudnianie śledztwa Polkomtel i T-Mobile Polska (wtedy PTC ) dostały po 130 i 123 mln zł kary.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Raport NASK: Hakerzy będą coraz groźniejsi

Im biznes czy administracja będą częściej korzystać z internetu, tym łatwiej mogą się zetknąć ...

Kupujemy coraz więcej elektroniki premium. Kluczem online i łatwość obsługi

Globalna sprzedaż elektroniki użytkowej, w tym sprzętu RTV i artykułów gospodarstwa domowego, przekroczyła w ubiegłym ...

Kłopoty Huawei uderzyły mocno w polskich producentów gier

WIG Games jest dziś niechlubnym liderem spadków wśród indeksów branżowych na GPW. Szczególnie mocno ...

Polski fiskus jest zniecierpliwiony. Chce rozliczyć cyfrowych gigantów

Polska nie chce już czekać na decyzję Unii Europejskiej w zakresie podatku cyfrowego, gdyż ...

Nowy gracz na rynku mediów? Facebook szykuje serwis informacyjny

W Stanach Zjednoczonych rozpoczęły się testy Facebook News, nowej funkcji, która będzie informować użytkowników ...