SMS ciągle ważnym sposobem komunikacji dla Polaków

Aż 96,3 proc. użytkowników komórek w Polsce deklaruje, że wykorzystuje SMS-y do komunikowania się. Okazuje się, że nowe technologie dostępne w smartfonach nie wpływają na spadek liczby wysyłanych SMS-ów. SMS-y wysyłają równie chętnie zarówno posiadacze zwykłych telefonów komórkowych jak i smartfonów – wynika z badania Komunikacja SMS w Polsce 2013 przeprowadzonego przez platformę SerwerSMS.pl.

Blisko co trzeci badany wysyła średnio ponad 7 wiadomości tekstowych dziennie. Aż 66,6 proc. respondentów stwierdza, że codziennie wysyła SMS-y. 31,4 proc. stwierdziło, że wysyła powyżej 50 SMS-ów tygodniowo.

Czterech na pięciu Polaków informowało za pomocą SMS-a o istotnych zdarzeniach w swoim życiu. A to według autorów badania świadczy o tym, że respondenci w Polsce uważają SMS za łatwą, prostą i  bardzo szybką metodę dostarczenia wiadomości.

Odsetek respondentów korzystających z SMS-ów Premium w porównaniu do roku wczęsniej pozostał praktycznie na niezmienionym poziomie i wyniósł 27 proc. Odsetek ten jest wyraźnie wyższy wśród użytkowników smartfonów i wynosi 33,1 proc.  Najchętniej respondenci poprzez SMS-y Premium angażują się w akcje charytatywne (40,9 proc.), na drugim miejscu plasuje się rozrywka: dzwonki, tapety itd. (38,5 proc.), natomiast na trzecim głosowanie w programach TV, radiowych i udział w konkursach audio-tele czy quizach (28.8 proc.).

Z badania wynika też, że 18,3 proc. respondentów decyduje się na dokonywanie płatności za pomocą SMS-ów, zaś 7,9 proc. na zakup mobilnych wersji gazet i czasopism, 6,5 proc. biletów komunikacji miejskiej, zaś 5,4 proc. serwisów edukacyjnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

OSE wyrównuje szanse polskich uczniów

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna ma za zadanie nie tylko dostarczyć do wszystkich polskich szkół szybki, ...

Gry mobilne nadają tempo

Jeszcze kilka lat temu segment gier mobilnych traktowany był jako margines całego rynku. Dziś ...

Polacy opracowali cudowny lek na kaca. Pomógł Japończyk

Dzięki państwowym funduszom i pomocy japońskiego naukowca polski startup opracował preparat niwelujący skutki zatrucia ...

Wyciekły dane korzystających z medycznej marihuany

Ponad 30 tysięcy rekordów wrażliwych danych pacjentów aptek wyciekło z niezabezpieczonego serwera platformy THSuite. ...

Nie jesteśmy gotowi na rewolucję dronów

Polska z zakorkowanymi miastami i rozkopanymi drogami, wydaje się być idealnym krajem dla transportu ...

Pump and dump: Wielki przekręt na rynku kryptowalut

Plagą rynku kryptowalut są oszukańcze mechanizmy typu „pompuj i upuść”, podobne jak zastosowane przez ...