IDC: 1,2 miliarda nowych smartfonów w 2014 roku

Firma analityczna IDC przedstawiła swoje prognozy dotyczące sprzedaży urządzeń typu smart na świecie w perspektywie pięciu lat.

Wynika z nich, że w 2014 roku na rynek trafi 1,2 mld nowych urządzeń, a w 2018 roku liczba wprowadzanych na rynek urządzeń wzrośnie o kolejne 600 tys.. Tegoroczny ilościowy wzrost sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego wyniesie, zdaniem badaczy, 23,1 proc..

IDC szacuje, że na początku 2014 roku 44 proc. korzystających z telefonów komórkowych Polaków miało smartfon, co jest wynikiem o punktów procentowych lepszym niż w minionym roku.

Odsetek ten ma wzrosnąć w ciągu 12 najbliższych miesięcy do 60 proc.. W raporcie „Marketing Mobilny 2013/2014″ wyraźny akcent kładziony jest na aplikacje. To za sprawą udoskonaleń idących za instalacją dodatkowych funkcjonalności smartfony stają się bardziej atrakcyjne przede wszystkim dla osób nie posiadających jeszcze urządzenia.

Połowa tych, którzy mają już inteligentny telefon wykorzystuje aplikacje mobilne, a kolejne 14 proc. jest zainteresowane pobraniem jakiejś aplikacji w najbliższym czasie.

Zdaniem Dariusza Mazurkiewicza, prezesa SkyCash, w decyzji o nabyciu smartfona, nie zaś tradycyjnego telefonu, ogromną rolę odgrywają operatorzy komórkowi, którzy konstruując swoje oferty w ogromnej przewadze proponują i promują właśnie inteligentne telefony.

Urządzenia typu smart mają być sprzedawane w coraz przystępniejszej cenie. Analitycy wskazują, że w tym roku na smartfon trzeba będzie średnio zapłacić 314 dolarów czyli o 21 USD mniej niż rok wcześniej.

Do 2018 średnia cena urządzenia ma spaść do 267 dolarów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wygrana w Lotto popłynie na kartę

Totalizator Sportowy wprowadza w punktach sprzedaży innowacyjną w skali międzynarodowej usługę bezgotówkowej wypłaty wygranych ...

Sztuczna inteligencja leczy lepiej. Ale pacjenci się jej boją

Choć AI jest już często lepsza od lekarzy, pacjenci wciąż uważają, że ich problemy ...

Przełom w energetyce? Ciecz przechowa energię przez 20 lat

Naukowcy z całego świata pracują nad technologią gromadzenia energii słonecznej, alternatywnej dla paliw kopalnych. ...

Nie tylko „Polityka”. Boom na polskie filmy

Po trzech kwartałach 2019 roku za sprawą „Polityki” cztery na dziesięć największych hitów kinowych ...

Producenci gier nakręcają giełdę. Szykują się ciekawe debiuty

Giełdowe studia odrobiły już z nawiązką marcową przecenę: ich łączna wartość sięga 44 mld ...

Rajd CD Projektu. Imponujący wzrost cen akcji i gigantyczne obroty

Mocny wzrost kursu przy potężnym wolumenie – tak w największym skrócie można podsumować początek ...