GSMA Intelligence: 6 mld smartfonów na świecie w 2020 r.

W ciągu sześciu najbliższych lat liczba smartfonów, jakie są obecnie w użyciu na świecie potroi się do 6 mld. Smartfona będzie wtedy maiło dwóch na trzech właścicieli telefonów komórkowych.


Tak wynika z przytoczonych prognoz firmy GSMA Intelligence, badawczego ramienia GSMA – światowego stowarzyszenia operatorów komórkowych.

Obecnie smartfonów są na świecie ok. 2 mld i stanowią jedną trzecią wszystkich telefonów komórkowych, jakie są globalnie w użyciu. W 2020 roku wszystkich komórek będzie już na rynku 9 mld, a smartfonów: 6 mld – szacuje GSMA Intelligence. – Z naszego badania wynika, że smartfony będą motorem rynku mobilnych urządzeń w ciągu sześciu najbliższych lat, tylko w ciągu najbliższych 18 miesięcy na rynku przybędzie miliard tych urządzeń – mówi Hyunmi Yang odpowiedzialny za strategię GSMA.

Najwięcej smartfonów mają Chińczycy – w II kwartale na chińskim rynku w użyciu było już 629,2 mln tych urządzeń. Kolejni są Amerykanie z 196,8 mln smartfonów, Brazylijczycy (141,8 mln), Hindusi (111 mln) oraz Indonezyjczycy (95 mln) i Rosjanie (83,9 mln).

Rynkami o największym nasyceniu smartfonami są dziś Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Finlandia, Korea Południowa i Norwegia. Najwyższe poziomy nasycenia tymi urządzeniami na najbardziej rozwiniętych rynkach sięgają 70-80 proc. W Europie i Ameryce Północnej ma dobić do 75 proc. do 2020 roku. – Smartfony stają się lifestylowymi mini centrami, które są obszarem nowych ciekawych możliwości rozwoju dla graczy na mobilnym rynku: dostawców usług finansowych, opieki zdrowotnej, domowej automatyki i transportu – komentuje Hyunmi Yang.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Unia chce uregulować sztuczną inteligencję. Czy to dobrze?

Gdy na horyzoncie wyłania się nowa przełomowa technologia, której oddziaływanie na życie społeczne będzie ...

NCBiR daje miliony na wsparcie kosmicznych projektów

Firmy z sektora kosmicznego potrzebują inwestycji. Teraz mają szansę na pieniądze 
z Narodowego Centrum ...

Paryż: Policja nie może używać dronów do śledzenia ludzi

Sąd orzekł, że paryska policja nie może korzystać z dronów do śledzenia osób, które ...

Microsoft chce prawdziwej rewolucji w Windows

Nowa generacja Windows pojawi się już wkrótce. Szef Microsoftu Satya Nadella potwierdza, że firma ...

Obraca się jak wiatrak. To przyszłość telewizorów?

Samsung szuka sposobu, by dotrzeć do pokolenia, które intensywnie konsumuje media społecznościowe. I ma ...