Orange sprzedaje kanał Orange Sport Romanowi Młodkowskiemu

ROL

Spółka RMVC, którą kontroluje były szef stacji TVN CNBC Biznes podpisała z Orange Polska warunkowa umowę przejęcia kanału Orange Sport.Poinformował o tym na korporacyjnym blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska. – Dziś podpisaliśmy warunkową umowę przejęcia tej stacji przez spółkę RMVC, którą kontroluje były dziennikarz i szef TVN CNBC Roman Młodkowski. Sprzedaży można się było spodziewać, ponieważ w Orange Polska konsekwentnie skupiamy się na „czystej” działalności telekomunikacyjnej. Przypomnę, choćby wcześniejsze transakcje sprzedaży Emitela, czy Wirtualnej Polski – napisał.


Roman Młodkowski potwierdza te informacje. Nie chciał jednak odpowiadać na szczegółowe pytania dotyczące transakcji (kwoty przejęcia nie podano), ani przyszłości stacji. – Jak to zwykle bywa w przypadku takich transakcji, jest ona obwarowana szeregiem warunków. Dopiero ich spełnienie powoli na zrealizowanie transakcji – powiedział rpkom.pl. Nie ma w planach zmiany profilu stacji. – To nadal będzie kanał sportowy, tylko jego oferta programowa zostanie poszerzona. Nie zmieni się sposób dystrybucji stacji –  nadal będzie obecna w sieciach kablowych  – mówi Młodkowski.

Jabczyński zasugerował w swoim wpisie, że po zmianie właściciela stacja zmieni nazwę. – Tak, ale na razie nie chcemy jeszcze jej ujawniać – mówi Młodkowski.

Jak podaje Jabczyński, jeśli zostaną spełnione wszystkie warunki transakcji, umowa powinna wejść w życie w czwartym kwartale tego roku.

Kanał Orange Sport istnieje od sześciu lat.

 

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

System weryfikacji twarzy ma odciąć młodzież od pornografii

Australijski rząd proponuje wykorzystanie technologii skanowania twarzy przy weryfikacji wieku internautów korzystających z serwisów ...

Michał Kanownik: Elektronika użytkowa oczyszczana z oszustów

Mechanizm podzielonej płatności uspokoił sytuację na rynku, firmy mogą teraz swobodnie dobierać kontrahentów – ...

Turnieje e-sportu przyciągają miliony

Boom na e-sport trwa w najlepsze. Globalna wartość tego rynku przebije w tym roku ...

Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital: Jesteśmy po cyfrowej stronie mocy

Tradycyjne fundusze bardzo mocno stawiają na sektor digital. To fenomen, który pokazuje siłę tej ...

Technologia AI zadba o atmosferę w pracy

Firmowe działy HR zyskają nowatorskie narzędzie – sztuczną inteligencję, która rozpozna nastrój pracownika. Wdrożenia ...

Inteligentny opatrunek uratuje życie żołnierza

Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), która jest motorem napędowych innowacji i nowych technologii ...