Następne zastosowanie tabletu i smartfonu: czas na państwowe loterie

Pilotaż w Chinach, negocjacje w Belgii. Polska może być następnym rynkiem, w którym terminale loterii państwowej będą miały postać smartfonu czy tabletu.

– Mam nadzieję, że w ciągu dwóch lat rozwiązania smartfonowe pojawią się w loteriach w kolejnych dwóch krajach. Jedną z nich może być Totalizator Sportowy. Dziś jesteśmy na etapie rozmów na ten temat – mówi rpkom.pl Jarosław Dąbrowski, szef centrum technologicznego GTech Poland.

Biznes GTech w Polsce to funkcja operatora systemu dla Totalizatora Sportowego (TS wykupuje od GTech kompleksową usługę systemu on-line, a dostawcą łączy dla 13 tys. punktów, realizowanych w sieci 2G i 3G od 2011 r. jest Polkomtel) i usługi centrum technologicznego dla loterii na całym świecie. Tej drugiej części działalności przychody w 2013 r spadły, ale Dąbrowskiego to nie martwi.

– Co 7-10 lat następuje konwersja technologiczna loterii. Tak jak teraz ma to miejsce w Belgii. Proces ten trwa 18 miesięcy, będzie kosztować kilkadziesiąt milionów dolarów – mówi dyrektor.

Belgijska loteria państwowa skorzysta z rozwiązań typu „smart”. To oznacza, że wymieni lub uzupełni swoją sieć starszego typu terminali loteryjnych na smartfony i tablety.

– Tablety czy smartfony zamiast dużych terminali loteryjnych, to rozwiązanie dla zaspokojenia konkretnych potrzeb biznesowych. Ich wdrożenie będzie następowało między innymi tam, gdzie będzie konieczność optymalizacji powierzchni sprzedażowej oraz w krajach, gdzie jest prowadzona sprzedaż poza kolekturami. Chiny i sprzedaż uliczna losów przez terminale mobilne, których pilotaż się właśnie kończy, to jeden z przykładów – podaje Dąbrowski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lotniczy koncern łowi w Polsce inżynierów

Airbus Helicopters, producent caracali odprawiony z kwitkiem przez ministra Macierewicza, nie wycofał się z ...

Chińskie smartfony zalewają Polskę. U siebie mają problem

Producenci smartfonów z Państwa Środka chcą wykorzystać pandemię do umocnienia pozycji na światowym rynku. ...

Wysyp premier na PS4. Mads Mikkelsen scali świat

Szykuje się gorąca jesień dla graczy. W październiku i listopadzie zaplanowano szereg hitów na ...

Hakerzy chcą pomóc szpitalom. Ruszyła produkcja

Warszawski Hackerspace uruchomił szybką linię produkcyjną przyłbic ochronnych dla placówek medycznych. Do Poznania wysłano ...

Amerykański szał na jednorożce. Pinterest i Zoom rozbijają bank

Na giełdach w Nowym Jorku zadebiutowały dwie technologiczne spółki, Pinterest i Zoom, określane jako ...

Fani Twitch’a porzucili telewizję. Padł rekord

Najpopularniejszy na świecie serwis, w którym fani gier mogą oglądać transmisje rozgrywek e-sportowych, czy ...