W Hawe kolejna zmiana reprezentacji spółki. Dlaczego?

Światłowodowa Grupa Hawe ma trzeciego na przestrzeni roku prezesa. W ub.r. Krzysztofa Witonia wywodzącego się bezpośrednio z Orange Polska menedżera firmującego strategię FTTH zastąpił Piotr Kubaszewski (był prezesem od 11 września), a w miniony poniedziałek funkcję tę dostał Paweł Sobków, od czerwca 2012 r. dyrektor zarządzający firmą Inovo Venture Fund, znany inwestorom kilku spółek giełdowych.

We wtorek Sobków został także prezesem zależnego od Hawe – Mediatela.

Jest obecnie także członkiem rady nadzorczej Powszechnego Towarzystwa Inwestycyjnego, które podpisało list intencyjny dot. odkupienia Marka Falenty akcji Hawe.

Po kilka-kilkanaście miesięcy pracował w zarządach: Henryk Kania, IZNS Iława, czy Mogo, która połączyła się z grupą Bakalland.

Jednocześnie z odwołaniem Kubaszewskiego i w Hawe odwołano prokurę Dominikowi Drozdowskiemu, który uzyskał tę funkcję zupełnie niedawno, bo pod koniec stycznia.

Ciągłe zmiany wśród osób reprezentujących Hawe zdaniem naszych rozmówców to oznaka sprzeciwu menedżerów wobec decyzji głównego właściciela, Marka Falenty.

Jedną z nich miało być – według naszego źródła zawarcie umów opcji sprzedaży znaczącego pakietu akcji Mediatela, w którym ulokowany jest Hawe Telekom, na rzecz cypryjskiej spółki najprawdopodobniej związanej z Falentą. Właściciel Hawe pytany o taki plan stwierdził, że „to bzdura”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nad Cyberpunkiem pracuje 400 osób. Czy przebije Wiedźmina?

Producent gier wypracował w pierwszym kwartale zysk wyższy niż oczekiwano. Teraz wszyscy czekają na ...

Chatbot nie męczy się i nie irytuje

Rynek komunikatorów i wirtualnych asystentów notuje potężny wzrost. Nowatorskie narzędzia rewolucjonizują kontakty z klientami ...

Komputer uzupełni niedokończoną symfonię Beethovena

W najbardziej ambitnym projekcie, jaki kiedykolwiek próbowano zrealizować, komputer został ustawiony do pracy, aby ...

Nowe materiały dla optoelektroniki organicznej

Optoelektronika to dział nauk technicznych przemieniający energię elektryczną w energię promieniowania elektromagnetycznego i na ...

Niemcy nie chcą wykluczać Huawei z 5G. Brytyjski think tank: To naiwność

Rząd niemiecki zadeklarował, że wykluczenie chińskiego koncernu Huawei z budowy sieci telekomunikacyjnych 5G w ...

Chiński Terminator. Powstanie robot z ciekłego metalu

Wizja reżysera Jamesa Camerona z 1991 r. stanie się rzeczywistością. Naukowcy zamierzają skonstruować maszynę ...