Nadciąga koniec analogowej tv

Za pięć lat prawie wszystkie domy z dostępem do telewizji na świecie będą ją oglądać w cyfrowej wersji.

Tak wynika z najnowszych prognoz Digital TV Research. Liczba domów z dostępem do cyfrowej telewizji dowolnego rodzaju (cyfrowe kablówki, platformy satelitarne czy naziemna telewizja cyfrowa) wzrośnie na świecie do 2020 r. do 1,65 mld. Będzie ich prawie trzy razy więcej niż w 2010 r., i prawie wszystkie domy z telewizją będą miały dostęp do telewizji w wersji cyfrowej.Co więcej, w 93 krajach świata z przebadanych 138 w ogóle nie będzie już odbiorców analogowego sygnału telewizyjnego.

Na koniec tego roku gospodarstw domowych odbierających cyfrowy sygnał telewizyjny Będzina świecie 1,18 mld, o ok. 13 proc. więcej niż rok wcześniej.

Według Digital TV Research w 2020 roku cyfrowa telewizja będzie oglądana w 97,6 proc. wszystkich gospodarstw telewizyjnych na świecie(dla porównania, na koniec ubiegłego roku było to jeszcze „tylko” 67,2 proc.), a w 124 krajach cyfrowy sygnał będzie standardem, bo będzie docierał do 90 proc. domów. W 93 państwach całkowicie scyfryzuje się nadawanie telewizyjne, choć na koniec ubiegłego roku można to było powiedzieć zaledwie o 17.

Gros cyfrowych domów będzie stało w państwach rejonu Azji i Pacyfiku (patrz: wykres), gdzie tylko w tym roku przybędzi ich 93 miliony, a między 2014 i 2020 rokiem : aż 400 mln.

Za pięć lat najwięcej będzie odbiorców cyfrowej tv w Chinach (ponad 450 mln), Indiach (prawie 190 mln) i USA (prawie 120 mln). Kolejne będą Brazylia, Rosja, Japonia i Indonezja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski fintech startuje w 32 krajach. Wspiera go gigant

Startup ZEN, kierowany przez Dawida Rożka, ogłosił swój oficjalny debiut na rynku. Spółka działająca ...

Bloober Team liczy na rekordowe wyniki

Mimo przełożenia premiery „The Medium” na przyszły rok, w 2020 r. krakowskie studio wypracuje ...

Nowy pomysł Morawieckiego: gry w kanonie lektur szkolnych

Premier Mateusz Morawiecki ma odwiedzić w czwartek producenta gier komputerowych. Jego flagowa produkcja zostanie ...

„Gwiezdne wojny” wchodzą do kin. Będzie rekord?

Rozpoczęta w 1977 r. historia rodu Skywalkerów zmierza do końca, a Disney, posiadający prawa ...

Intel wykłada 2 mld dol. i przejmuje laboratoria w Polsce

Największy na świecie producent układów scalonych kupuje dostawcę chipów ze sztuczną inteligencją. Akwizycja izraelskiej ...