Nadciąga koniec analogowej tv

Za pięć lat prawie wszystkie domy z dostępem do telewizji na świecie będą ją oglądać w cyfrowej wersji.

Tak wynika z najnowszych prognoz Digital TV Research. Liczba domów z dostępem do cyfrowej telewizji dowolnego rodzaju (cyfrowe kablówki, platformy satelitarne czy naziemna telewizja cyfrowa) wzrośnie na świecie do 2020 r. do 1,65 mld. Będzie ich prawie trzy razy więcej niż w 2010 r., i prawie wszystkie domy z telewizją będą miały dostęp do telewizji w wersji cyfrowej.Co więcej, w 93 krajach świata z przebadanych 138 w ogóle nie będzie już odbiorców analogowego sygnału telewizyjnego.

Na koniec tego roku gospodarstw domowych odbierających cyfrowy sygnał telewizyjny Będzina świecie 1,18 mld, o ok. 13 proc. więcej niż rok wcześniej.

Według Digital TV Research w 2020 roku cyfrowa telewizja będzie oglądana w 97,6 proc. wszystkich gospodarstw telewizyjnych na świecie(dla porównania, na koniec ubiegłego roku było to jeszcze „tylko” 67,2 proc.), a w 124 krajach cyfrowy sygnał będzie standardem, bo będzie docierał do 90 proc. domów. W 93 państwach całkowicie scyfryzuje się nadawanie telewizyjne, choć na koniec ubiegłego roku można to było powiedzieć zaledwie o 17.

Gros cyfrowych domów będzie stało w państwach rejonu Azji i Pacyfiku (patrz: wykres), gdzie tylko w tym roku przybędzi ich 93 miliony, a między 2014 i 2020 rokiem : aż 400 mln.

Za pięć lat najwięcej będzie odbiorców cyfrowej tv w Chinach (ponad 450 mln), Indiach (prawie 190 mln) i USA (prawie 120 mln). Kolejne będą Brazylia, Rosja, Japonia i Indonezja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Disney zmienia logo 20th Century Fox. Złe skojarzenia

Należące do Disneya znane studio filmowe 20th Century Fox wyrzuca słowo „Fox” ze swojej ...

Chiński TikTok ukarany za zbieranie danych o dzieciach

Właściciel TikToka został ukarana grzywną w wysokości 5,7 mln dolarów po skargach amerykańskich rodziców. ...

Google wywraca do góry nogami rynek gier

Internetowy gigant ogłosił na wtorkowej konferencji Games Developers Conference (GDC 2019) swoje najnowsze rozwiązanie, ...

Inwestycje w akcje producentów gier jak ruletka. Połowa to straty

Producenci gier są fenomenem warszawskiej giełdy. Sprawdziliśmy, czy na ich akcjach rzeczywiście można zarobić ...

Polka nominowana do prestiżowej nagrody. Ułatwi życie miliardom internautów

Marta Karczewicz została nominowana do Nagrody Europejskiego Wynalazcy 2019, przyznawanej przez Europejski Urząd Patentowy. ...

Amerykańska firma powalczy o inżynierów i programistów w Warszawie

Equinix, amerykańska firma oferująca usługi centrów przetwarzania danych zamierza otworzyć w Warszawie centrum badań ...