Integrated Solutions uderzą do administracji

286 mln zł przychodów zanotował w 2014 r. integrator ICT należący do Orange PolskaIntegrated Solutions, który 7 czerwca obchodził czwartą rocznicę powstania.

Jak zapewnia Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska cytowany w komunikacie prasowym, decyzja o powołaniu nowej spółki w grupie była trafna.

Za cel IS postawił sobie połączenie świata IT i telekomunikacji. Zgodnie z taką koncepcją, pierwszą usługą, którą wprowadzono na rynek był system zintegrowanej komunikacji z chmury (UCaaS, Unified Communications as a Service).

„Strategia IS oparta jest na dwóch fundamentach – integracji ICT oraz usługach w modelu cloud, które konsekwentnie poszerzamy, m.in. nawiązując kolejne umowy partnerskie. Osiągając coraz wyższe poziomy partnerstw w ramach obecnych relacji i budując sieć nowych kontaktów,  jesteśmy w stanie oferować klientom wybór najlepszych technologii ICT na polskim rynku” – mówi Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions w komunikacie.

Jak podaje telekom, w najbliższym czasie spółka zamierza zintensyfikować działania skierowane do sektora administracji publicznej. W 2014 roku powołała nową linię biznesową – Smart City, która specjalizuje się w realizacji projektów technologicznych dla miast i gmin.

Jednym z nich jest realizowane obecnie wdrożenie zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w Legnicy. Kontrakt wart ok. 21 mln zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ponad 100 mln zł dla firm i jednostek naukowych na cyberbezpieczeństwo

To pieniądze, które Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oferuje w trzecim konkursie w ramach ...

Prosiak z Polski sieje postrach na całym świecie

Komputery na całym świecie bezustannie bombardowane są coraz to nowymi wersjami złośliwego oprogramowania. Teraz ...

Pierwszy afrykański jednorożec idzie na nowojorski parkiet

Jumia, firma z branży e-commerce z Nigerii, wybiera się na NYSE. Powstała w 2012 ...

Najbogatszy człowiek chce przenieść przemysł na Księżyc

Blue Origin poleci na księżyc w celu „ratowania świata” – tymi słowami, podczas odbywającej ...

Tinder ma konkurencję. Portal randkowy dla krów hitem

Brytyjski startup Hectare zaprezentował nową aplikację randkową. Jest niezwykle popularna wśród rolników. Pozwala im ...

Smartfonowi zakupoholicy? Polska liderem

Czterech na 10 polskich e-konsumentów kupi prezenty świąteczne na smartfonie i trend ten przyspiesza. ...