Ponad milion aktywacji BlackBerry w regionie w trzy tygodnie

Skierowana do klientów indywidualnych ofensywa Research In Motion w Polsce i całym regionie EMEA (Europa, Bliskich Wschód, Afryka), którą firma zapowiedziała kilka tygodni temu, zdaje się przynosić pierwsze efekty.

Kanadyjski koncern poinformował, że w ciągu ostatnich trzech tygodni w regionie EMEA w ciągu „mniej niż trzech tygodni” odnotowano ponad milion nowych aktywacji usługi BlackBerry.

Przedstawiciele polskiego biura RIM, które wciąż się organizuje (za siedzibę obrano pomieszczenia biurowe w warszawskich Złotych Tarasach), na razie nie chce komentować sprzedaży.

Także Bartosz Dobrzyński, odpowiedzialny za marketing członek zarządu P4, operatora Play, który intensywnie promuje smartfony BlackBerry, nie podaje szczegółów: – Odnotowujemy wzrost sprzedaży BlackBerry zarówno w ofercie postpaid jak i prepaid – powiedział.

Patrick Spence, dyrektor zarządzający RIM na region EMEA skomentował te doniesienia następująco (za oficjalnym komunikatem prasowym): – Cieszy nas nasz sukces w regionie EMEA i doceniamy efekty pracy deweloperów aplikacji, współpracujących z nami operatorów, partnerów handlowych i dystrybucyjnych, bez których osiągnięcie takiego rezultatu nie byłoby możliwe. Smartfony BlackBerry są marką numer jeden na wielu rynkach EMEA, w tym w Holandii, Republice Południowej Afryki czy w Wielkiej Brytanii. Pozostajemy tam także numerem jeden jeśli chodzi o sprzedaż smartfonów w systemie prepaid(…).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

AI wykryje, gdzie uderzy piorun

Dzięki standardowym danym ze stacji meteorologicznych algorytm sztucznej inteligencji potrafi przewidzieć, gdzie i z ...

Drony, które ratują życie

Kiedy Amazon, czy Google testują dostawy posiłków czy zakupów za pomocą dronów, kalifornijski startup ...

Booking.com woli zarabiać na marży niż na prowizji

Booking.com nie chce już jedynie pośredniczyć w wynajmowaniu noclegów na zasadach agencyjnych. Zamiast brać ...

Samsung rozpoczyna w Polsce sprzedaż telewizorów w technologi 8K

Od piątku, 16 listopada telewizory QLED 8K o przekątnej ekranu 65 i 75 cali ...

Popularna aplikacja ostrzeże przed rasistami w firmie

Aplikacja Yelp, która umożliwiają dzielenie się opiniami m.in. restauracjach, pozwoli użytkownikom na zgłaszanie „rasizmu”. ...

W polski rower przyszłości zainwestował b. wiceprezes Tesli

Firma JIVR idzie jak burza. A raczej jedzie. Jej elektryczny jednoślad zagrał już w ...