Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.07.2025 04:54 Publikacja: 09.08.2011 15:54
Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji oraz Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji wspólnie zwróciły się do Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu komunikacji Elektronicznej o wyjaśnienie prawnych wątpliwości, jakie narosły wokół statusu urządzeń wchodzących w skład komórkowych stacji bazowych na obiektach budowlanych. Izby wskazują, że wymaganie przez organy nadzoru budowlanego uzyskania pozwoleń na budowę w sytuacji umieszczania stacji bazowej na obiekcie budowlanym, jest bezzasadne.
Izby proszą resort i UKE o „rozważnie możliwości wprowadzenia zmian” do ustawy prawo budowlane, które spowodują, że instalowanie stacji bazowych będzie zwolnione z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę, wbrew wątpliwościom, jakie w tej kwestii ma Naczelny Sąd Administracyjny, które poskutkowały sprzecznymi orzeczeniami organów nadzoru budowlanego, które w niektórych przypadkach nakazywały rozbiórkę BTS-ów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Tradycyjni operatorzy komórkowi mogą się niepokoić – brytyjski fintech, znany z wielowalutowych kart płatniczych...
Podczas Digital Summit 2025 – kulminacyjnego wydarzenia polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej – mowa b...
Pod koniec lutego rozpocznie się druga misja na Księżyc prywatnej firmy Intuitive Machines. Plan zakłada zbadani...
Infrastruktura telekomunikacyjna to coś, o czym nie myślimy na co dzień. Zwykle o jej istnieniu przypominamy sob...
W ubiegłym roku między sieciami mobilnymi Polacy przenieśli 1,51 mln numerów. To prawie o 50 tys. więcej niż w 2...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas