2 mln zł dla twórców aplikacji SaveUP

materiały prasowe

iTraff Technology, młoda poznańska firma technologiczna, pozyskała właśnie od polskich inwestorów rekordowe jak na polski rynek startupów dofinansowanie w wysokości  niemal 2 mln zł.

iTraff Technology to twórca i właściciel święcącej sukcesy na polskim rynku aplikacji SaveUP, która ułatwia robienie zakupów przez smartfony i tablety. Wystarczy zrobić zdjęcie podpatrzonej u znajomego płyty z muzyką czy okładki książki, a aplikacja sama wskaże, w którym e-sklepie najtaniej będzie taką pozycję kupić.

Wśród inwestorów, którzy wyłożyli 1,9 mln zł na rozwój iTraff Technology, znaleźli się Piotr Wilam, współzałożyciel i pierwszy prezes Onetu, oraz Marek Kapturkiewicz, wieloletni wiceprezes tego portalu – obaj zaangażowani obecnie w fundusz Innovation Nest.

– Zespół iTraff ma wizję, produkt i energię, by iść do przodu. Zajęli się konkretną usługą: rozpoznawaniem obrazu na urządzeniach mobilnych i robią to najlepiej na świecie – powiedział rpkom.pl Piotr Wilam. –  A wspieranie polskich pomysłów o globalnym potencjale to właśnie strategia Innovation Nest.

W firmie twórców SaveUP ulokował swój kapitał także Rafał Han, twórca portalu dla dzieci ciufcia.pl i inwestor w Bright Berries. Czwartym inwestorem jest pochodzący z Francji Stephane Senkowski, który specjalizuje się w zarządzaniu przedsiębiorstwami technologicznymi.

– To dla mnie powód do dumy, że tuzy polskiego Internetu zdecydowały się zainwestować niemal 2 mln zł w naszą firmę, która przecież liczy sobie zaledwie rok – powiedział rpkom.pl Arkadiusz Skuza, prezes firmy iTraff Technology. – Pozyskane teraz fundusze zainwestujemy w rozwój i udoskonalenie stworzonej przez nas mobilnej technologii  rozpoznawania obrazu. W ramach finansowania chcemy ponadto pozyskać klientów również spoza Polski – dodaje Skuza.

Wyłożone przez inwestorów pieniądze to już druga runda finansowania, jaka trafiła do iTraff Technology. Pierwsza pochodziła od SpeedUp, poznańskiej grupy funduszy venture capital.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Groźne oblicze SI. To mistrz konfabulacji i fake newsów

Nowy system oparty na sztucznej inteligencji tak szybko nauczył się doskonałej manipulacji i fabrykowania ...

Auta Tesli „świadkami” w sprawie o usiłowanie morderstwa

Norweska policja poszukuje właścicieli „elektryków” produkowanych przez koncern Elona Muska. Chodzi o dochodzenie dotyczące ...

Czy Facebook oszalał? Chcą już nawet haseł do e-maili

Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga nie zwalnia tempa – po całej serii oskarżeń skierowanych pod ...

Nowa aplikacja ma zatrzymać wirusa. Pomysł Austriaków

Aplikacja Stopp Corona, wymyślona przez austriacki Czerwony Krzyż, to rodzaj wirtualnej książki kontaktów towarzyskich. ...

Kurier dostarczy żywność prosto do lodówki

Sieć Walmart wprowadza zaskakującą usługę. Klienci nie tylko mogą zamówić produkty spożywcze pod same ...

Szefowa European Tech Alliance: Cyfrową debatę zdominowali giganci

Unijni decydenci powinni więcej rozmawiać z europejskimi firmami technologicznymi. A nie skupiać się na ...