Będzie więcej kosztów kwalifikowanych w POIG 8.4 [NOWE]

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przedstawiło projekt zmiany rozporządzenia o zasadach wspierania przez Władzę Wdrażającą Programy Europejskie budowy sieci telekomunikacyjnych ostatniej mili.

Zgodnie z postulatami przedsiębiorców telekomunikacyjnych MAiC proponuje objęcie mianem kosztów kwalifikujących się do refundacji: tymczasową infrastrukturę agregacyjną na potrzeby teletransmisji z sieci dostępowej, przygotowanie dokumentacji potrzebnej do uzyskania pozwolenia na budowę oraz związanych z tym opłat  (do wysokości 15 proc. kosztów kwalifikowanych), opłat związanych z zajęciem pasa drogowego na czas prowadzenia prac budowlanych, kosztów ekspertyz, analiz i usług doradczych związanych z realizacją projektu (do  5 proc. wartości kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 20 tys. zł), obsługi instrumentów finansowych zabezpieczających realizację umowy, usług księgowych i prawnych, czy wreszcie kosztów promocji i marketingu usług w nowych sieciach dostępowych.

MAiC zapewnia, iż dołoży wszelkich starań, aby nowe rozporządzenie weszło w życie przed 25 lutego br., czyli przed terminem najbliższego naboru projektów w ramach POIG 8.4. Dzisiaj projekt znajduje się na etapie uzgodnień międzyresortowych. Nie zakończyły się jeszcze także konsultacje z partnerami społecznymi i z organizacjami pracodawców.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ratował „Wisłę”, na co dzień inwestuje w AI

Synerise, jeden z najgłośniejszych i najdynamiczniej rozwijających się startupów technologicznych w Polsce, szykuje sprzedaż ...

Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji

Apple wygrał z Brukselą. Nie musi płacić 13 mld euro

Koncern Apple wygrał z Komisją Europejską przed unijnym Sądem Pierwszej Instancji (podległym Trybunałowi Sprawiedliwości ...

To już totalna wojna z Trumpem. Teraz Twitter wyprowadza cios

Twitter uznał, że tweet prezydenta USA odnoszący się do sytuacji w Minneapolis jest niezgodny ...

Huawei przyspiesza ofensywę przeciw Google. Bronią jest HarmonyOS

Chiński koncern, objęty amerykańskim zakazem korzystania z usług Google’a, najpierw stworzył sklep z aplikacjami ...

Kinga Piecuch, Microsoft: Nie ma cyfryzacji bez ludzi

Zmiany technologiczne muszą bazować na kompetencjach – mówi Kinga Piecuch, Enterprise Industry Lead w ...

Jolanta Jaworska, IBM: Jak pracować nad bezstronnością sztucznej inteligencji

Nie zawsze jesteśmy bezstronni, kierujemy się różnymi własnymi uprzedzeniami. Mamy tendencję do skupiania się ...