Po migracji starszych zleceń MNP związanej z PLI CBD

Do poniedziałku 31 sierpnia operatorzy telefonii komórkowej mieli czas, aby wprowadzić do nowego systemu uwzględniającego funkcjonowanie platformę Urzędu Komunikacji Elektronicznej (tzw. PLI CBD) zlecenia przeniesienia numeru złożone przez klientów przed 26 czerwca tego roku.

Tego dnia ruszyła platforma PLI CBD, która jest ogniwem pośredniczącym w kontaktach operatorów potrzebnych by obsłużyć osobę przenoszącą numer. W piątek Polkomtel, operator sieci Plus w odpowiedzi na nasze pytania podał, że zakończył migrację starszych zleceń. Orange Polska zadeklarował, że także poradził sobie na czas.

O migrację ostatnich zleceń walczyli P4 i T-Mobile Polska. Według naszych informacji były to m.in. zlecenia przenosin do sieci Virgin Mobile, w imieniu której działał P4.

W poniedziałek T-Mobile poinformował nas, że weryfikuje ostatnie pojedyncze sprawy, aby we wtorek zamknąć proces migracji.

Według naszych rozmówców, telekomy przez pewien czas nie mogły poradzić sobie z systemem. Aby PLI CBD potraktowało zlecenie MNP jako przyjęte między stronami wymiany muszą zostać przesłane cztery potwierdzenia. Nie zawsze się to udawało i zdarzało się, że zlecenie przeniesienia „znikało”: u jednego operatora numer już nie był identyfikowany, ale docelowa sieć jeszcze go nie przyjęła.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Robot-wąż i owady naprawią Rolls-Royce`a

Roboty wyglądające jak węże czy rój owadów są już czymś realnym. Rolls-Royce wyszedł przed ...

AI lepsza od Warhola? Zadziwiające prace

Szumnie zapowiadana wystawa „AI: More Than Human” miała być pierwszą tak szeroką prezentacją sztuki ...

Snoop Dogg inwestuje w szwedzki fintech należący do Polaka

Znany amerykański raper stanie się akcjonariuszem Klarna, “pierwszego na świecie banku technologicznego”, którego wartość ...

Gwiazdy internetu mają w Polsce swoją stolicę

Znani aktorzy czy muzycy często nie są w stanie równać się z popularnością online’owych ...

Allegro rozpoczyna ostrą walkę z Chińczykami

Polski lider handlu internetowego odpowiada na partnerstwo AliExpress z InPostem. Chce wprowadzić darmowe dostawy ...

Youtube ma problem. Nestle i inne firmy wycofują reklamy

Wielkie korporacje wycofują kampanie reklamowe z YouTube z powodu obaw związanych z pedofilskimi treściami ...