Kanał telewizyjny kosztuje ATM Grupę coraz więcej

Producencka ATM Grupa podała dobre wyniki za II kwartał. Rosły zarówno jej wpływy z produkcji telewizyjnej, jak i przychody z nadawania ATM Rozrywka TV na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Programy dla stacji kosztują jednak coraz więcej.

Przychody z reklam w kanale ATM Rozrywka TV w pierwszym półroczu 2015r. wyniosły 10,4 mln zł, czyli o 2,8 proc. więcej niż rok wcześniej. – W związku z nieco większymi nakładami na kontent programowy, głównie poprzez zakup licencji do zagranicznych produkcji, segment nadawania odnotował niższe zyski w I półroczu 2015 roku w porównaniu do I półrocza 2014 roku – podaje ATM Grupa. Wynik operacyjny z jej segmentu nadawanie obniżył się o 40 proc. do 373 tys. zł, a netto spadł o 29 proc. do 288 tys. zł. – ATM Rozrywka utrzymuje dobre wyniki oglądalności. Oglądalność stacji ATM Rozrywka w pierwszym półroczu 2015 wyniosła w grupie komercyjnej (16-49 lat) 0,83 proc., przy średniej widowni (widzowie w wieku powyżej 4 lat) 47,5 tys. W analogicznym okresie 2014 roku stacja w tej samej grupie docelowej odnotowała wynik 0.81 proc., przy średniej widowni 45,5 tys. osób. W zasięgu naziemnej telewizji cyfrowej w grupie widzów w wieku 16-49 lat w pierwszym półroczu 2015 roku ATM Rozrywka zanotowała 2,15 proc. udziału. W pierwszym półroczu 2014 roku było to 2,36 proc.

Do segmentu nadawanie ATM Grupy wliczają się także nadające naziemnie lokalnie spółki Telewizja Dolnośląska Sp. z o.o. i Telewizja Dolnośląska Echo Sp. z o.o. W I półroczu 2015 roku odnotowały niewielkie straty. W dniu 17 lipca 2015r. zapadłą decyzja o tym, by rozwiązać spółkę Telewizja Dolnośląska Sp. z o.o. w drodze postępowania likwidacyjnego.

Także w lipcu ATM Grupa zyskała nadzieję na powrót do startych stawek koncesyjnych. – W dniu 10 lipca 2015r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 25 lipca 2014r. o podwyższeniu o 2 612,4 tys. PLN opłaty za zmianę koncesji udzielonej Spółce ATM Grupa S.A. na rozpowszechnianie programu telewizyjnego „ATM Rozrywka TV”. Wyrok nie jest prawomocny – podaje spółka. Podwyżka opłaty koncesyjnej niekorzystnie odbiła się na wynikach grupy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Huawei handlował z Iranem i Syrią? Znaleźli dowody

Mamy dokumenty potwierdzające iż zatrzymana w Kanadzie dyrektor Meng Wanzhou stoi za naruszaniem przez ...

Elektroniczny sposób na agresję w szkołach okazał się klapą

Specjalne detektory agresji miały pomóc nauczycielom w słynących z przemocy amerykańskich szkołach. Elektroniczny system ...

Amazon idzie na zwarcie z Netfliksem i Disney+

Prezes Amazon Studios Jennifer Salke poinformowała, że większość nowych filmów studia będzie od razu ...

Internetowa telewizja burzy stare biznesowe modele

Kino, telewizja, sklep, wypożyczalnia. Tak wyglądało życie filmu, zanim pojawili się internetowi giganci. – ...

Polski startup dostał unijne pieniądze na blockchain

Billon Digital Services, spółka z grupy kapitałowej Billon, otrzymała prawie 2 mln euro dofinansowania ...

Rosjanin szmuglował instrukcje do F-16. Tłumaczenie zwala z nóg

Rosjanin Oleg Tiszczenko więziony jest w hrabstwie Weber w stanie Utah. Amerykańskie władze oskarżają ...