Orange Polska potwierdza zainteresowanie PO PC i pokazuje ofertę z FTTH

400 tys. gospodarstw domowych jest dziś w zasięgu sieci FTTH (fiber to the Home) budowanej przez Orange Polska – poinformowali przedstawiciele telekomu podczas konferencji prezentującej nową ofertę dostępu do Internetu w technologii światłowodowej. Do końca roku operator rozbuduje zasięg tej sieci do 720 tys. gospodarstw w 16 miastach Polski – poinformowali dziś prezes Bruno Duthoit i dyrektor wykonawczy ds. rynku klientów indywidualnych Michał Paschalis-Jakubowicz.

Szybki wzrost zasięgu sieci FTTH możliwy jest m.in. dzięki współpracy operatora z deweloperami. Operator komunikuje usługę w nowej dla niego technologii podkreślając, że pozwala ona na osiągnięcie przepływności do 600 Mb/s do użytkownika. W ofercie nazwanej Supernova światłowodowy Internet od Orange jest dostępny w trzech opcjach prędkości: 100 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s.

Ze wszystkich można korzystać lub będzie można w najbliższych tygodniach w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Elblągu, Sosnowcu i Zielonej Górze.

W Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku, Supernova będzie początkowo dostępna w 2 opcjach prędkości: 100 Mb/s i 300 Mb/s – podał opertor.

Światłowodowy internet Orange jest dostępny także w FunPack-u, czyli pakiecie z telewizją HD, pakietami kanałów nc+ oraz telefonem domowym.

Abonament FunPacka przy umowie na dwa lata z szybkim internetem w opcji 100, 300 i 600 Mb/s to odpowiednio: 69,99 zł, 79,99 zł i 109,99 zł.

Prezentacja oferty światłowodowego Internetu Orange Polska zbiega się w czasie z ogłoszeniem pierwszego konkursu na dotacje do projektów budowy sieci szerokopasmowego dostępu. Teoretycznie jest on przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale gigant nie zamierza czekać na kolejne rundy.

– Jesteśmy zainteresowani udziałem w konkursie, choć nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji ponieważ nie mamy wystarczających informacji o lokalizacji inwestycji – powiedział rpkom.pl Bruno Duthoit.

W tym roku na sieci FTTH telekom zamierza przeznaczyć 450 mln zł. Planu inwestycyjnego na kolejne lata jeszcze nie podał.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykańska armia symuluje cyberatak. Cywile wściekli

Dowództwo armii USA przeprowadziło niezapowiedziane ćwiczenia w największej ze swoich baz – Fort Bragg. ...

Sztuczne mięso z Izraela w sklepach już za dwa lata

Izraelski startup Future Meat Technologies rozpocznie sprzedaż w 2021 roku. Mięso produkowane w warunkach ...

Rewolucja w grach. Zabójca konsol od Google`a

Google uruchomi streaming, który ma sprawić, że Xbox, PlayStation i komputery staną się zbędne. ...

Komputer dla fanów Star Treka. Cena zwala z nóg

Lenovo zrobiło komputer dla fanów uniwersum Star Trek oraz wymagających gier sieciowych i komputerowych. ...

Avengers: Koniec gry” najpopularniejszym zagranicznym filmem w Chinach

Chińscy widzowie pokochali amerykańskich superbohaterów z uniwersum Marvela. „Avengers: Koniec gry” stał się najbardziej ...

Odkurzacz, który zbiera nasze dane

Trzeba pamiętać, że wraz z adopcją technologii przyjmujemy wartości jej twórców – mówi Wiesław ...