Orange Polska potwierdza zainteresowanie PO PC i pokazuje ofertę z FTTH

400 tys. gospodarstw domowych jest dziś w zasięgu sieci FTTH (fiber to the Home) budowanej przez Orange Polska – poinformowali przedstawiciele telekomu podczas konferencji prezentującej nową ofertę dostępu do Internetu w technologii światłowodowej. Do końca roku operator rozbuduje zasięg tej sieci do 720 tys. gospodarstw w 16 miastach Polski – poinformowali dziś prezes Bruno Duthoit i dyrektor wykonawczy ds. rynku klientów indywidualnych Michał Paschalis-Jakubowicz.

Szybki wzrost zasięgu sieci FTTH możliwy jest m.in. dzięki współpracy operatora z deweloperami. Operator komunikuje usługę w nowej dla niego technologii podkreślając, że pozwala ona na osiągnięcie przepływności do 600 Mb/s do użytkownika. W ofercie nazwanej Supernova światłowodowy Internet od Orange jest dostępny w trzech opcjach prędkości: 100 Mb/s, 300 Mb/s i 600 Mb/s.

Ze wszystkich można korzystać lub będzie można w najbliższych tygodniach w Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Łodzi, Szczecinie, Wrocławiu, Elblągu, Sosnowcu i Zielonej Górze.

W Krakowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach i Gdańsku, Supernova będzie początkowo dostępna w 2 opcjach prędkości: 100 Mb/s i 300 Mb/s – podał opertor.

Światłowodowy internet Orange jest dostępny także w FunPack-u, czyli pakiecie z telewizją HD, pakietami kanałów nc+ oraz telefonem domowym.

Abonament FunPacka przy umowie na dwa lata z szybkim internetem w opcji 100, 300 i 600 Mb/s to odpowiednio: 69,99 zł, 79,99 zł i 109,99 zł.

Prezentacja oferty światłowodowego Internetu Orange Polska zbiega się w czasie z ogłoszeniem pierwszego konkursu na dotacje do projektów budowy sieci szerokopasmowego dostępu. Teoretycznie jest on przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale gigant nie zamierza czekać na kolejne rundy.

– Jesteśmy zainteresowani udziałem w konkursie, choć nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji ponieważ nie mamy wystarczających informacji o lokalizacji inwestycji – powiedział rpkom.pl Bruno Duthoit.

W tym roku na sieci FTTH telekom zamierza przeznaczyć 450 mln zł. Planu inwestycyjnego na kolejne lata jeszcze nie podał.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Firmy nie są gotowe na sztuczną inteligencję. Brakuje… ludzi

Sztuczna inteligencja ma być napędem wielu biznesów na świecie. Problem w tym, że wykorzystanie ...

Świat ma już dwóch 100-miliarderów. Ale na krótko

Bill Gates, szef Microsoftu, dołączył do Jeffa Bezosa, założyciela Amazona. Są oni jedynymi członkami ...

Netflix ujawnił swój najpopularniejszy serial wszechczasów

Serwis streamingowy zdradził, że największy sukces ze wszystkich jego produkcji bezdyskusyjnie osiągnął trzeci sezon ...

W Polsce brakuje pieniędzy dla dużych startupów

Rodzimy rynek inwestycji wysokiego ryzyka rozpędza się. Pod względem liczby funduszy VC przegoniliśmy już ...

Hakerzy zaatakowali FSB. Gigantyczny wyciek danych

W połowie lipca Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB), czyli najważniejsza rosyjska organizacja wywiadowcza, została zaatakowana ...

Przemysław Saleta stawia teraz na kryptowaluty

Były polski kick-boxer oraz pięściarz wagi ciężkiej zdecydował się na emisję własnej cyfrowej waluty ...