Wzrośnie popularność zestawów tablet z klawiaturą

Firma analityczna IDC podała, że na rynku urządzeń mobilnych nastąpi prawdziwy boom na tablety kompatybilne z klawiaturami czyli popularne dwa w jednym. Zdaniem analizujących rynek, do końca bieżącego roku ich ogólna liczba może wzrosnąć o 86,5 proc.

Nowo kupowane urządzenia mobilne będą się jedna różniły od nabywanych wcześniej przede wszystkim systemem operacyjnym. Rosnący w siłę na rynku smartfonów Android ustępować będzie miejsca znanemu z komputerów stacjonarnych i laptopów Windowsowi. Łączny udział w rynku urządzeń pracujących na produkcie Microsoftu ma stanowić 8,4 proc., co oznacza ponad 60-proc. wzrost sprzedaży rok do roku.

Jest to konsekwencja zmiany polityki koncernu odpowiedzialnego za Windows w stosunku do mniejszych i lokalnych graczy na rynku dostawców sprzętów. Ponad rok temu Amerykanie zdecydowali się umożliwić tzw. „b-brandom” instalowanie swojej platformy czym przekonują mniej zamożnych klientów, chcących nie tylko bawić się ale pracować na urządzeniach kompatybilnych z domowymi czy służbowymi komputerami.

Co ważne decyzji o zakupie nowego tabletu towarzyszy myśl o jego funkcjonalnościach szerszych niż dotychczas. Stąd popularność klawiatur dedykowanych i uniwersalnych. Rozwiązanie pierwsze wykorzystywane jest przez producentów tabletów jako ciekawy dodatek do kupowanego tabletu. Na drugie zdecydowali się między innymi Samsung, Microsoft czy LG, którego przenośną klawiaturę można zwinąć.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Apple wraca do pracy stacjonarnej. A co robią inne koncerny?

Apple poinformował, że od września wznawia system pracy stacjonarnej. Jednak nie w pełnym wymiarze. ...

Google przed sądem. Wielka szansa na powrót do gry Binga

Postępowanie antymonopolowe przeciwko Google’owi oznacza wielką szansę dla mniejszych wyszukiwarek na czele z produktem ...

Miał być podniebny skuter dla każdego. Porażka założyciela Google

Kitty Hawk, firm wspierana przez założyciela Google Larry’ego Page, zrezygnowała z dalszego rozwoju projektu ...

Prezes Google w Polsce

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zorganizowało w poniedziałek spotkanie przedstawicieli rządów państw Europy Środkowo-Wschodniej w ...

Pandemia zmieni układ sił w biznesie. Kto pójdzie na dno?

Obecny kryzys obnażył słabości jednych firm, ale dla innych okazał się szansą. Dziś jak ...

Powstanie stacja kosmiczna utylizująca śmieci

Gateway Earth Development Group, czyli zespół złożony z naukowców topowych uniwersytetów na całym świecie, ...