T-Mobile: stacjonarny biznes stabilizuje przychody

1,638 mld zł wyniosły przychody ogółem T-Mobile Polska w III kw. 2015 r. i tym samym były wyższe o 1,1 proc. niż w analogicznym okresie 20014 r. (w zestawieniu z II kw. br. firma zanotowała wzrost o 4,1 proc.).  Wzrost to efekt ujęcia w wynikach GTS Poland, który rok temu do grupy jeszcze nie należał.

Przychody segmentu mobilnego telekomu wyniosły w omawianym okresie 1,528 mld zł (spadek o około 6 proc. z 1,62 mld zł rok wcześniej), a pozostałe wpływy uwzględniające m.in. usługi stacjonarne i ICT – 110 mln zł – poinformował T-Mobile Polska.

Operator informuje dodatkowo, że w segmencie klientów biznesowych odnotował wzrost sprzedaży usług teleinformatycznych i teletransmisyjnych o około 73 proc. w porównaniu do wyników uzyskanych przez spółki przed integracją T-Mobile Polska i GTS Poland w 2015 roku.

Kwartalna EBITDA T-Mobile Polska wyniosła 689 mln zł, o 10,4 proc. więcej niż rok wcześniej. Marża EBITDA operatora urosła rok do roku o 3,6 pkt proc. do 42,1 proc.

Wynik ARPU dla całej bazy klientów T-Mobile Polska w III kw. br. wyniósł 24 zł.  Dla bazy klientów kontraktowych – 47 zł, a w segmencie pre-paid 7 zł.

W ciągu trzech miesięcy br. baza klientów operatora zmniejszyła się o 130 tys. do 15,696 mln. Liczba kart pre-paid spadła o 62 tys. do 9,056 mln, a post-paid zamknęła się sumą 6,64 mln po spadku o 68 tys. sztuk.

W części stacjonarnej operator wykazuje 17 tys. linii dostępowych, o 1 tys. mniej niż na koniec czerwca. Największą część – 8 tys. – stanowią dostępu do stacjonarnego Internetu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

AI wykryje, gdzie uderzy piorun

Dzięki standardowym danym ze stacji meteorologicznych algorytm sztucznej inteligencji potrafi przewidzieć, gdzie i z ...

Andrzej Sowiński: Komputery stacjonarne też mają przyszłość

Są miejsca, gdzie taki komputer spisuje się lepiej niż przenośny – mówił Andrzej Sowiński, ...

Technologia AI zadba o atmosferę w pracy

Firmowe działy HR zyskają nowatorskie narzędzie – sztuczną inteligencję, która rozpozna nastrój pracownika. Wdrożenia ...

Chińczycy chcą gonić Amerykę w sztucznej inteligencji

Krytykowany mocno przez Waszyngton i rozpychający się na rynku smartfonów koncern Huawei stawia teraz ...

Robot zastąpi barmana. Szybszy i zawsze uprzejmy

Robot zaczął serwować drinki w barze w centrum Tokio. Dzięki dołączonemu do ramienia tabletowi ...

Genetyka przepowie naszą przyszłość. Rewolucja w medycynie

Testy genetyczne to przyszłość medycyny – tak uważają naukowcy z formy Decode Genetics z ...