Orange Polska chce mniej wydawać na IT

Orange Polska pracuje nad kontraktami na nowy okres w ramach programu konsolidacji dostawców IT (VC) – informuje PAP, na podstawie wypowiedzi Piotra Muszyńskiego, wiceprezesa telekomu.

Agencja przypomina, że w ramach drugiego programu konsolidacji dostawców IT, tzw: Vendors Consolidation 2 (VC2) Orange Polska w połowie 2013 r. podpisał trzyletnie umowy z dostawcami, które w większości obowiązują do połowy 2016 r. Wybrał wówczas w nich pięciu dostawców, w czterech obszarach technologicznych. Wśród nich było m.in. Asseco Poland.

– Aktualnie pracujemy nad kontraktami na nowy okres. Trudno na tym etapie prac powiedzieć, czy tylu dostawców zostanie, czy będzie ich mniej i czy pojawią się nowi – powiedział PAP Piotr Muszyński.

Dodał, że na obecnym etapie Orange nie planuje szerokiego konkursu ofert w modelu VC3, lecz tylko kilka postępowań taktycznych.

Poinformował także, że dodatkowo został uruchomiony program transformacji Orange Polska oraz środowiska IT.

– Obecny program przygotowywany jest w związku z koniecznością zmodernizowania architektury IT pod nowe usługi, wyłączenia systemów +legacy+ oraz usprawnienia modelu wdrażania projektów IT – bardzo poważnie myślimy o pójściu w stronę tzw. biModal IT, co przełoży się również na nasz model współpracy z dostawcami usług IT – powiedział Muszyński.

– Tradycyjnie ważnym aspektem są również oszczędności. Rocznie wydajemy na obsługę informatyczną kilkaset milionów złotych i widzimy tu pole do dalszej optymalizacji. W tej chwili nie chciałbym deklarować jakich konkretnie spodziewamy się oszczędności” – powiedział wiceprezes.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hakerka wykradła dane 106 mln klientów. Wpadła, bo się chwaliła

Dane 106 mln klientów firmy Capital One zostały skradzione. Policja ma już sprawcę. Pokrzywdzeni ...

Blackberry wejdzie w lodówki i telewizory

Smartfony legendarnej marki, mimo prób powrotu, sukcesu nie odniosły. Teraz jednak zaproponuje coś zupełnie ...

Nie tylko „Polityka”. Boom na polskie filmy

Po trzech kwartałach 2019 roku za sprawą „Polityki” cztery na dziesięć największych hitów kinowych ...

Polski startup stworzył zdrową alternatywę dla antybiotyków

Proteon Pharmaceuticals wykorzystuje bakteriofagi, czyli organizmy zwalczające bakterie, w przemysłowej hodowli zwierząt. Spółka otrzymała ...

Najwyżej oceniane gry 2018 roku w serwisie Metacritic. Faworyt był jeden

Metacritic, serwis agregujący oceny z branżowych portali, opublikował podsumowanie 2018 r. Red Dead Redemption ...

Apple pokazało nowe gadżety. Jest iPhone 11

Apple Special to od lat najważniejsza impreza dla fanów urządzeń spod loga nadgryzionego jabłka. ...