Tablety toną, ale Amazon goni Samsunga i Apple – dane IDC w III kw. 2017

Bloomberg

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez firmę IDC w trzecim kwartale br. po raz kolejny spadła sprzedaż tabletów. W ciągu trzech miesięcy klienci zdecydowali się kupić jedynie 40 mln takich urządzeń. Oznacza to 5,4-proc. spadek w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.

Na słabnącym rynku wciąż dobrze radzi sobie amerykańska firma Apple. Dostawca iPadów sprzedał o 11,4 proc. urządzeń więcej niż przed rokiem i z wynikiem 10,3 mln sztuk jest liderem światowej sprzedaży. Udział w rynku amerykańskiego giganta technologicznego w tym segmencie wynosi 25,8 proc.

Druga pozycja przypadła Samsungowi. Koreański producent sprzedał 6 mln tabletów, czyli o prawie 8 proc. mniej niż rok wcześniej. Oznacza to 15,4-proc. udział w rynku.

Amazon uplasował 4,4 mln urządzeń i osiągnął najwyższy wzrost sprzedaży spośród wszystkich dostawców: o ponad 38 proc. rok do roku.

Chiński Huawei świetnie sobie radzi na niemal wszystkich polach, na których wkroczył do walki o popularność. Poza rosnącą sprzedażą smartfonów rośnie mu sprzedaż tabletów. Klienci wybrali 3 mln urządzeń tego producenta, co oznacza 18,8-proc. wzrost rok do roku.

Tyle samo sprzedało Lenovo, w przypadku którego oznacza to wzrost rok do roku o 8,9 proc.

Pozostali producenci sprzedali 13,3 mln urządzeń z większymi ekranami, czyli 4,8 mln mniej niż rok wcześniej. To ponad 26,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2016 roku.

Popularność tabletów systematycznie spada od trzech lat. Równocześnie dobrze radzą sobie urządzenia all-in-one, czyli ekrany tablety z możliwością podłączenia klawiatury.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

e-podpis szansą banków

W ostatnich 10 latach liczba użytkowników e-podpisu powiększyła się dwukrotnie. Rynek ten będzie rósł ...

Wirtualna skarbonka na wakacje

Wakacje to doskonały czas na to, by dzieci rozpoczęły swoją przygodę z finansami. Materiał ...

Tajemnice niemieckiej armii sprzedane na eBay`u

Grupa ekspertów od cyberbezpieczeństwa kupiła na popularnym portalu aukcyjnym używany laptop. Jak się okazało ...

Wiceprezes Huawei wypuszczona na wolność za kaucją

Aresztowana w ubiegłym tygodniu w Kanadzie dyrektor finansowa Huawei, Sabrina Meng Wanzhou, wyszła na ...

Walczą z bandytami i terrorystami. Ich debiut giełdowy może być hitem

Palantir Technologies, spółka analizująca dane m.in. dla amerykańskiej policji i służb specjalnych, opublikowała prospekt ...