Tablety toną, ale Amazon goni Samsunga i Apple – IDC o III kw. 2017

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez firmę IDC w trzecim kwartale br. po raz kolejny spadła sprzedaż tabletów. W ciągu trzech miesięcy klienci zdecydowali się kupić jedynie 40 mln takich urządzeń. Oznacza to 5,4-proc. spadek w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.

Na słabnącym rynku wciąż dobrze radzi sobie amerykańska firma Apple. Dostawca iPadów sprzedał o 11,4 proc. urządzeń więcej niż przed rokiem i z wynikiem 10,3 mln sztuk jest liderem światowej sprzedaży. Udział w rynku amerykańskiego giganta technologicznego w tym segmencie wynosi 25,8 proc.

Druga pozycja przypadła Samsungowi. Koreański producent sprzedał 6 mln tabletów, czyli o prawie 8 proc. mniej niż rok wcześniej. Oznacza to 15,4-proc. udział w rynku.

Amazon uplasował 4,4 mln urządzeń i osiągnął najwyższy wzrost sprzedaży spośród wszystkich dostawców: o ponad 38 proc. rok do roku.

Chiński Huawei świetnie sobie radzi na niemal wszystkich polach, na których wkroczył do walki o popularność. Poza rosnącą sprzedażą smartfonów rośnie mu sprzedaż tabletów. Klienci wybrali 3 mln urządzeń tego producenta, co oznacza 18,8-proc. wzrost rok do roku.

Tyle samo sprzedało Lenovo, w przypadku którego oznacza to wzrost rok do roku o 8,9 proc.

Pozostali producenci sprzedali 13,3 mln urządzeń z większymi ekranami, czyli 4,8 mln mniej niż rok wcześniej. To ponad 26,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2016 roku.

Popularność tabletów systematycznie spada od trzech lat. Równocześnie dobrze radzą sobie urządzenia all-in-one, czyli ekrany tablety z możliwością podłączenia klawiatury.

Mogą Ci się również spodobać

Snoop Dogg inwestuje w szwedzki fintech należący do Polaka

Znany amerykański raper stanie się akcjonariuszem Klarna, “pierwszego na świecie banku technologicznego”, którego wartość ...

Chiny zablokowały wyszukiwarkę Microsoftu

Bing był jedyną większą niechińską wyszukiwarką dostępną za cyfrowym Wielkim Murem. Państwo Środka od ...

Cyfrowi tłumacze z Polski to hit. Firma z Krakowa ma 70 proc. unijnego rynku

Spółka Vasco z Krakowa, kierowana przez Macieja Góralskiego, wyrasta na giganta rynku elektronicznych tłumaczy. ...

25 lat NASK, czyli Internet w centrum uwagi

W czwartek odbędzie się tegoroczna edycja Forum Zarządzania Internetem. Podczas konferencji poruszonych zostanie szereg ...

Zakupy Polaków będą teraz bardziej inteligentne

Tradycyjni sprzedawcy w starciu z konkurencją ze strony e-commerce chętnie sięgają po nowe technologie. ...

Wspólna platforma telewizyjnych gigantów w Polsce. Co na to konkurenci?

W Stanach Zjednoczonych – Hulu, w Wielkiej Brytanii – BritBox, w Niemczech – Joyn, ...