Nieoficjalnie: wiążące oferty na ATM w październiku

Niewiążące oferty zakupu akcji ATM, największego operatora centrów przetwarzania danych miały wpłynąć już na ręce sprzedającego firmę funduszu MCI, a czas na składanie ofert wiążących mija w październiku – poinformował serwis TMT Finance nie podając źródeł informacji.

Według informacji serwisu, wśród podmiotów zainteresowanych ATM są fundusz private equity EQT Partners, Polkomtel (Grupa Cyfrowy Polsat), EdgeConnex (firma, która kupiła niedawno w Warszawie data center w centrum), ale też – co dość zaskakujące – Arcus oraz podmiot mało znany – Mayfair.

Według jednego z naszych rozmówców, lista ta jest dość zaskakująca, a część podmiotów ma znaczenie niszowe. Za najbardziej prawdopodobne uważał on zakup ATM przez fundusz infrastrukturalny, a takim dysponuje EQT.

Warto też wziąć pod uwagę, że niedawno nowy fundusz mogący inwestować na rynku telekomunikacji, mediów i teleinformatyki zgromadziła Innova Capital. Jednym z inwestorów, który pozyskała jest fundusz państwowej grupy PFR, która inwestuje w zasoby chmurowe.

Spytaliśmy wymienione przez TMT Finance firmy, czy złożyły oferty na ATM. Dziś uzyskaliśmy komentarz od Arcusa, który… zaprzeczył aby brał udział w procesie sprzedaży ATM oraz Grupy Cyfrowy Polsat, która przekazała nam jedynie, że nigdy nie komentuje anonimowych doniesień.

Wcześniej pisaliśmy, że wstępne zainteresowanie ATM deklarował zarząd Netii (należy do Cyfrowego Polsatu).

Natomiast takie firmy jak T-Mobile Polska, który stracił w tym roku obiekt na warszawskim Annopolu w efekcie podtopienia przez strażaków gaszących pożar w sąsiedztwie, czy międzynarodowa grupa Equinix, miały postawić na budowę nowych obiektów od zera. T-Mobile Polska ostatnio jednak nie potwierdza swojego podejścia i odmawia komentarzy. Podobnie  sprzedający – Nie będziemy udzielali informacji co do toczącego się procesu – odpowiedział Bartosz Sawulski, odpowiedzialny za relacje inwestorskie w MCI.

Doradcami przy sprzedaży ATM są Nomura oraz Trigon.

Kapitalizacja ATM na GPW wynosi  około 350 mln zł. Według prognozy zarządu, w tym roku firma ma wypracować 148 mln zł przychodu oraz 58,5 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA). W sprawozdaniu półrocznym podano, że wyniki za ten okres nieco przekraczają założenia, a realizacja prognozy jest „bardzo wysoce prawdopodobna”.

Mogą Ci się również spodobać

Polacy stworzyli najsilniejszy na świecie środek przeciwbólowy

Na Uniwersytecie Warszawskim odkryto związek chemiczny, który wykazuje silne właściwości przeciwbólowe. Działa 5 tys. ...

Google: Nie zapłacimy wydawcom we Francji

Amerykańska firma nie zamierza płacić francuskim wydawcom prasy za wyświetlanie ich artykułów w swojej ...

Trump grozi Twitterowi zamknięciem. Bo serwis oznaczył mu post

Twitter zdecydował się oznaczyć informacje publikowane przez prezydenta USA w tym serwisie społecznościowym adnotacją ...

Hakerzy uderzyli w największe światowe gwiazdy. Potężny wyciek

Hakerzy włamali się na stronę internetową prestiżowej kancelarii adwokackiej, zajmującej się obsługą międzynarodowych celebrytów. ...

Nintendo pozazdrościło Disneyowi. Zbuduje wielkie parki rozrywki

„Super Nintendo World” ma zostać otwarty jeszcze przed tegoroczną Olimpiadą w Tokio. Ta atrakcja ...

100-latek za konsolą. Przybywa graczy wśród starszych osób

W ciągu ostatnich trzech lat procent osób grających w gry wideo, a mających powyżej ...