Nieoficjalnie: wiążące oferty na ATM w październiku

Niewiążące oferty zakupu akcji ATM, największego operatora centrów przetwarzania danych miały wpłynąć już na ręce sprzedającego firmę funduszu MCI, a czas na składanie ofert wiążących mija w październiku – poinformował serwis TMT Finance nie podając źródeł informacji.

Według informacji serwisu, wśród podmiotów zainteresowanych ATM są fundusz private equity EQT Partners, Polkomtel (Grupa Cyfrowy Polsat), EdgeConnex (firma, która kupiła niedawno w Warszawie data center w centrum), ale też – co dość zaskakujące – Arcus oraz podmiot mało znany – Mayfair.

Według jednego z naszych rozmówców, lista ta jest dość zaskakująca, a część podmiotów ma znaczenie niszowe. Za najbardziej prawdopodobne uważał on zakup ATM przez fundusz infrastrukturalny, a takim dysponuje EQT.

Warto też wziąć pod uwagę, że niedawno nowy fundusz mogący inwestować na rynku telekomunikacji, mediów i teleinformatyki zgromadziła Innova Capital. Jednym z inwestorów, który pozyskała jest fundusz państwowej grupy PFR, która inwestuje w zasoby chmurowe.

Spytaliśmy wymienione przez TMT Finance firmy, czy złożyły oferty na ATM. Dziś uzyskaliśmy komentarz od Arcusa, który… zaprzeczył aby brał udział w procesie sprzedaży ATM oraz Grupy Cyfrowy Polsat, która przekazała nam jedynie, że nigdy nie komentuje anonimowych doniesień.

Wcześniej pisaliśmy, że wstępne zainteresowanie ATM deklarował zarząd Netii (należy do Cyfrowego Polsatu).

Natomiast takie firmy jak T-Mobile Polska, który stracił w tym roku obiekt na warszawskim Annopolu w efekcie podtopienia przez strażaków gaszących pożar w sąsiedztwie, czy międzynarodowa grupa Equinix, miały postawić na budowę nowych obiektów od zera. T-Mobile Polska ostatnio jednak nie potwierdza swojego podejścia i odmawia komentarzy. Podobnie  sprzedający – Nie będziemy udzielali informacji co do toczącego się procesu – odpowiedział Bartosz Sawulski, odpowiedzialny za relacje inwestorskie w MCI.

Doradcami przy sprzedaży ATM są Nomura oraz Trigon.

Kapitalizacja ATM na GPW wynosi  około 350 mln zł. Według prognozy zarządu, w tym roku firma ma wypracować 148 mln zł przychodu oraz 58,5 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA). W sprawozdaniu półrocznym podano, że wyniki za ten okres nieco przekraczają założenia, a realizacja prognozy jest „bardzo wysoce prawdopodobna”.

Mogą Ci się również spodobać

T-shirt ze słomy? Nowy producent odzieży wchodzi z energią

Fortum, fińska firma energetyczna, działająca również nad Wisłą, chce zająć się modą. Wspólnie ze ...

Groźna Libra. Unia i Chiny przymierzają się do własnych kryptowalut

Fińska prezydencja UE proponuje, by Europejski Bank Centralny rozważył działania prowadzące do stworzenia własnej ...

To ma być przełom w walce z hejtem. Instagram sięga po AI

Serwis społecznościowy będzie korzystać z pomocy Sztucznej Inteligencji, której zadaniem będzie ostrzeganie użytkowników, gdy ...

Nadchodzi apokalipsa zombie. Vivid Games odkrywa karty

Bydgoska spółka podała daty premier „Zombie Blast Crew” oraz „Gravity Rider Zero”. W tym ...

Nowy Terminator. Rosjanie zbudowali robota z twarzą Schwarzeneggera

Humanoid, wyglądający niczym Arnold Schwarzenegger z serii filmów „Terminator”, został jedną z gwiazd trwających ...

Dron wleci przez okno, zmieniając kształt

Składany robot dron przeciśnie się wszędzie, gdzie wyśle go człowiek. Takie niezwykłe urządzenia opracowali ...