Janusz Kosiński oddaje stery w Inei

Od 1 stycznia prezesem wielkopolskiej sieci kablowej Inea będzie Michał Bartkowiak, a Janusz Kosiński zasiądzie w radzie nadzorczej spółki, którą stworzył i kierował, a której akcje w 2017 r. sprzedał – podobnie jak pozostali akcjonariusze – australijskiemu funduszowi Macquarie.

O planowanej zmianie u steru Inea zdecydowała dziś rada nadzorcza regionalnego potentata. Zgodnie z decyzją rady do zarządu kablówki dołączyła dziś Marta Wojciechowska, związana z Ineą od 2010 r., odpowiadająca do tej pory za działanie biura prawnego. W zarządzie powierzono jej także audyt i regulacje.

Michał Bartkowiak związany jest z Inea od 2015 roku, a od marca br. jest wiceprezesem grupy. – Mamy przed sobą ogromne możliwości dynamicznego rozwoju, ale także wielkie wyzwania. Jestem przekonany, że ze wsparciem całego zespołu osiągniemy nasze cele – mówi cytowany w komunikacie Bartkowiak, a Janusz Kosiński ocenia, że cele stawiane przed zarządem są ambitne.

W zarządzie Inei pozostają Eugeniusz Grzybek (członek zarządu ds. techniki) oraz Piotr Sujecki (członek zarządu ds. finansowych).

W 2017 r. Janusz Kosiński zobowiązał się, że pozostanie w spółce.  – Transakcja dotyczy 100 proc. akcji Inei, ale zobowiązałem się do koinwestycji – mówił nam wtedy nie podając szczegółów.

– Nasza strategia zmieni się o tyle, że gdy weźmiemy udział w 3. Konkursie 1. Osi POPC i wyjdziemy dzięki temu poza Wielkopolskę. Będziemy też zainteresowani wzrostem poprzez akwizycje, ale szukać będziemy głównie operatorów z siecią światłowodową FTTH – zapowiadał Janusz Kosiński.

Mogą Ci się również spodobać

Przeszkolą przez inteligentne okulary

Technologia nsFlow usprawni transfer wiedzy. Wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość i inteligentne okulary łączy treści generowane ...

Tysiące zagrożonych kin. Branżę niszczy nie tylko koronawirus

Lęk przed koronawirusem i eksplozja popularności serwisów VOD mocno wpływają na perspektywę dalszego istnienia ...

14-latka ma pomysł, jak wyeliminować martwe pole w samochodzie

Alaina Gassler wymyśliła sprytny sposób na wyeliminowanie martwego pola, wykorzystując niedrogą i łatwo dostępną ...

Edukacja w XXI wieku – trendy i użyteczne narzędzia

Wirtualna edukacja sama zapukała do naszych drzwi. Nowe realia zmieniły nasze życie. Inaczej pracujemy, robimy ...

Avengers: Koniec gry” najpopularniejszym zagranicznym filmem w Chinach

Chińscy widzowie pokochali amerykańskich superbohaterów z uniwersum Marvela. „Avengers: Koniec gry” stał się najbardziej ...

Sympatię goni randkowy serwis dla gejów. Zaskakujące dane

Rośnie popularność portali i aplikacji randkowych. W Polsce korzysta z nich ponad 3,4 mln ...