Wyniki Huawei w III kwartale 2019 roku: przychody nadal w górę

Chiński koncern Huawei, który od kilku miesięcy zmaga się z obostrzeniami stawianymi współpracującym z nim amerykańskim firmom przez administrację Donalda Trumpa, podał dziś wyniki za pierwsze trzy kwartały br.. W tym czasie uzyskał 86 mld dol. przychodu, o około 24,4 proc. więcej niż przed rokiem. Miał też zysk netto, który stanowił 8,7 proc. przychodów firmy (podobnie jak po półroczu).

W samym III kwartale br., według naszych obliczeń, ten jeden z trzech największych dostawców urządzeń telekomunikacyjnych na świecie, zanotował 209,5 mld juanów, czyli około 29,3 mld dol..

Firma zapewniła w komentarzu do tych wyników, że koncentruje się na infrastrukturze ICT i inteligentnych urządzeniach oraz cały czas podnosi wydajność i jakość działań. Według jej zarządu, przyczyniło się to do zwiększenia stabilności operacyjnej  i organizacyjnej oraz ugruntowało wyniki.

Huawei twierdzi, że segment Carrier Business Group (odpowiada za dostawy infrastruktury telekomom) przyspieszył komercyjne wdrożenia sieci 5G na całym świecie.

„Do tej pory Huawei podpisał ponad 60 umów na komercyjne wdrożenie 5G z wiodącymi operatorami na całym świecie i dostarczył ponad 400 000 stacji bazowych AAU 5G MIMO. Produkcja i dostawy urządzeń w zakresie transmisji optycznej, transmisji danych i IT stale rosną” – podała firma.

„Do końca września, ponad 700 miast, 228 firm z listy Fortune Global 500 i 58 firm z listy Fortune Global 100 wybrało Huawei jako partnera w transformacji cyfrowej” – chwali się dostawca.

W ciągu trzech kwartałów br. Huawei sprzedał 185 mln smartfonów, o 26 proc. więcej niż przed rokiem. W samym III kwartale – wynika z naszych obliczeń – było to 67 mln, czyli o 28 proc. więcej niż w III kwartale 2018 r.

Koncern podał, że dostrzega gwałtowny wzrost sprzedaży tabletów, komputerów, urządzeń wearables i smart audio.

Ekosystem mobilnych usług Huawei Mobile Services działa w 170 krajach i ma ponad 1,07 miliona zarejestrowanych programistów z całego świata.

Mogą Ci się również spodobać

Oszuści atakują SMS-ami klientów Rossmanna i Biedronki

Wysyłają SMS-y z informacją o wygraniu cennej nagrody i podają się za popularne sieci ...

Polacy stworzyli szpital w walizce

Warszawska spółka Mediguard opracowała system do zdalnego monitorowania osób objętych kwarantanną. Ze swoimi telemedycznymi ...

Chińskie spółki high-tech czekają trudne czasy

W chińskim sektorze technologicznym powstała bańka, która czeka na pęknięcie – piszą analitycy firmy ...

Nowy iPod z nowymi funkcjami. Apple chce odnowić modę na MP3

Apple ku wielkiemu zaskoczeniu branży wypuścił pierwszy od czterech lat nowy odtwarzacz MP3, choć ...

Apple Pay i Google Pay będą miały potężnego konkurenta

Facebook zakończył testy nowej usługi – WhatsApp Pay. Należący do społecznościowego giganta komunikator – ...

To już wojna technologiczna. USA coraz mocniej przyciskają Pekin

Ciosy, które Stany Zjednoczone zadawały Chinom w wojnie technologicznej, są coraz lepiej wymierzone. Uderzają ...