Wyniki Huawei w III kwartale 2019 roku: przychody nadal w górę

Chiński koncern Huawei, który od kilku miesięcy zmaga się z obostrzeniami stawianymi współpracującym z nim amerykańskim firmom przez administrację Donalda Trumpa, podał dziś wyniki za pierwsze trzy kwartały br.. W tym czasie uzyskał 86 mld dol. przychodu, o około 24,4 proc. więcej niż przed rokiem. Miał też zysk netto, który stanowił 8,7 proc. przychodów firmy (podobnie jak po półroczu).

W samym III kwartale br., według naszych obliczeń, ten jeden z trzech największych dostawców urządzeń telekomunikacyjnych na świecie, zanotował 209,5 mld juanów, czyli około 29,3 mld dol..

Firma zapewniła w komentarzu do tych wyników, że koncentruje się na infrastrukturze ICT i inteligentnych urządzeniach oraz cały czas podnosi wydajność i jakość działań. Według jej zarządu, przyczyniło się to do zwiększenia stabilności operacyjnej  i organizacyjnej oraz ugruntowało wyniki.

Huawei twierdzi, że segment Carrier Business Group (odpowiada za dostawy infrastruktury telekomom) przyspieszył komercyjne wdrożenia sieci 5G na całym świecie.

„Do tej pory Huawei podpisał ponad 60 umów na komercyjne wdrożenie 5G z wiodącymi operatorami na całym świecie i dostarczył ponad 400 000 stacji bazowych AAU 5G MIMO. Produkcja i dostawy urządzeń w zakresie transmisji optycznej, transmisji danych i IT stale rosną” – podała firma.

„Do końca września, ponad 700 miast, 228 firm z listy Fortune Global 500 i 58 firm z listy Fortune Global 100 wybrało Huawei jako partnera w transformacji cyfrowej” – chwali się dostawca.

W ciągu trzech kwartałów br. Huawei sprzedał 185 mln smartfonów, o 26 proc. więcej niż przed rokiem. W samym III kwartale – wynika z naszych obliczeń – było to 67 mln, czyli o 28 proc. więcej niż w III kwartale 2018 r.

Koncern podał, że dostrzega gwałtowny wzrost sprzedaży tabletów, komputerów, urządzeń wearables i smart audio.

Ekosystem mobilnych usług Huawei Mobile Services działa w 170 krajach i ma ponad 1,07 miliona zarejestrowanych programistów z całego świata.

Mogą Ci się również spodobać

Facebook jak „cyfrowi gangsterzy”

Wielka Brytania oskarża społecznościowego giganta o celowe łamanie prawa i pogardliwe podejście do instytucji ...

Budowa domu w 13 godzin? Tak. Z drukarki 3D

Białostocki startup REbuild postawił pierwszy w naszym kraju betonowy budynek za pomocą wielkoformatowej drukarki. ...

Muzyczny serwis Spotify testuje aplikację dla dzieci

Popularna platforma muzyczna Spotify wystartowała właśnie z nową, samodzielną aplikacją „Spotify Kids”. Na razie ...

Twórca Ubera wyprzedaje akcje. Nie wierzy w firmę?

Travis Kalanick, założyciel startupu łączącego pasażerów z kierowcami, który rozrósł się w globalną platformę ...

Włamał się na konto na Facebooku i wyłudzał pieniądze od znajomych ofiary

Przestępcy coraz częściej atakują za pomocą portali społecznościowych: kradną dane i wyłudzają pieniądze. Wykrywalność ...

Nadciąga apokalipsa zombie

Już 26 kwietnia będzie miała miejsce premiera „Days Gone” – gry, która ma szansę ...