Dwa banki poprowadzą program obligacji Playa

Spółki tworzące grupę Play Communications mogą ustanowić program emisji obligacji o wartości 2 mld zł – poinformowała w  środę wieczorem giełdowa firma.

O tym, że Play Communications rozważa emisję obligacji wiadomo było od dłuższego czasu. Na początku roku firma zagwarantowała sobie taką możliwość w umowach kredytowych. Po publikacji wyników za I półrocze br. pisaliśmy, że telekom ten przygotowuje się do tego kroku. W środę wieczorem Play przekazał inwestorom w komunikacje informację od rady dyrektorów.

„Rada dyrektorów Play Communications informuje, że spółka lub P4, spółka całkowicie zależna od Spółki, zamierza ustanowić program emisji obligacji, w ramach którego emitent będzie mógł dokonywać wielokrotnych emisji obligacji do maksymalnej łącznej wartości nominalnej wyemitowanych w ramach programu i niewykupionych obligacji w wysokości do 2 mld zł w danym czasie” – podał Play Communications.

Dłużne papiery telekomu mają mieć od 1 do 7 lat zapadalności i kierowane do inwestorów kwalifikowanych. Będą trafiały do obrotu i notowań w alternatywnym systemie obrotu Catalyst.

Funkcję współprowadzących księgę popytu i współorganizatorów programu powierzono Santander Bank Polska oraz PKO BP.

„Ostateczna decyzja dotycząca ustanowienia programu, jego warunki oraz decyzja w sprawie emisji obligacji w ramach Programu zostaną zatwierdzone odpowiednimi zgodami korporacyjnymi i będą uzależnione od warunków rynkowych” – podała giełdowa firma.

W prezentacji dla inwestorów spółka podawała wcześniej, że w końcu czerwca jej dług finansowy netto (po uwzględnieniu gotówki) Play Communications wynosił 6,78 mld zł. Było to 2,93-krotność skorygowanej EBITDA za ostatnich 12 miesięcy. W końcu grudnia wskaźnik ten wynosił 3,11.

Play nie sprecyzował w komunikacie na jakie cele chciałby przeznaczyć 2 mld zł. Wcześniej analitycy oceniali, że każdy z telekomów może przeznaczyć na częstotliwości dla sieci 5G właśnie około 2 mld zł. W wypadku zbliżającej się pierwszej aukcji pasma dla sieci 5G z zakresu 3,4-3,8 GHz średnia prognoz biur maklerskich mówi, że w sumie operatorzy przeznaczą na nią około 4,1 mld zł (uwzględniając oczekiwanie Haitong Banku, iż wpływy z aukcji wyniosą 2 mld zł, co jest sumą relatywnie niską na tle innych biur).

Play wyrażał także zainteresowanie blokiem 800 MHz pozostawiony przez Sferię.

Mogą Ci się również spodobać

Polski hyperloop może wjechać na hiszpańskie tory

Hyper Poland przetestuje kolej magnetyczną bez tunelu próżniowego. Spółka znalazła się w ścisłym finale ...

Targi E3: Nowy „Snajper” ma upolować klientów dla CI Games

Podczas trwających targów branżowych polski CI Games pokazuje nową część „Snajpera”. – Zwiastun został ...

Spersonalizowane nośniki leków

Nanomedycyna dostarcza leki za pomocą wielofunkcyjnych nanonośników. Dystrybucja leku w organizmie bywa niekontrolowana, co ...

Huawei zaprezentował „polskiego” asystenta. Konkurent dla Google`a?

Chiński koncern wprowadził na rynek polską wersję językową swojego asystenta. Lokalne wersje językowe pojawiły ...

Polska chce przyspieszyć z Internetem Rzeczy. Czas najwyższy

Ministerstwo Cyfryzacji widzi potencjał w rozwoju tego sektora, ale wcześniej trzeba usunąć wiele barier, ...

Google ma wielki problem z paradą równości

Firma ostrzegła pracowników przed próbą wykorzystania organizowanej w sobotę parady równości w San Francisco ...