Akwizytorzy Telestrady także pod lupą UOKIK

Po PGT, Telekomunikacji Cyfrowej, Twojej Telekomunikacji i operatorze Nasza urząd antymonopolowy wziął pod lupę Telestradę, wirtualnego operatora prowadzącego działalność za pośrednictwem kilku marek, w tym m.in. Telestrada i Lajt Mobile.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował dziś, że wszczął w sprawie Telestrady postępowanie po tym, jak otrzymał liczne skargi, wskazujące, że mogła nieuczciwie pozyskiwać nowych klientów, podszywając się pod ich dotychczasowego operatora.

„Jej przedstawiciele najczęściej najpierw dzwonili do konsumentów z ofertą, a potem odwiedzali ich w domach z dokumentami do podpisu” – czytamy w komunikacie.

UOKiK wszczął postępowanie i postawił firmie dwa zarzuty: wprowadzania konsumentów w błąd oraz niewydawania konsumentom dokumentów: umów i załączników do nich.

– W efekcie takich działań Telestrady konsumenci dopiero po otrzymaniu faktury za nowe usługi mogli się dowiedzieć, że zawarli umowę z tą firmą. Tymczasem zgodnie z prawem przed jej podpisaniem powinni dostać pełne, jednoznaczne i rzetelne informacje o ofercie i przedsiębiorcy, który ją proponuje. Tylko w takim przypadku mieliby szansę podjąć świadomą decyzję, czy związać się umową – wyjaśnia Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Jeśli zarzuty się potwierdzą, Telestradzie grozi kara do 10 proc. obrotów za każdą nieuczciwą praktykę rynkową. W 2018 r. spółka miała 54,7 mln zł przychodu, co by oznaczało, że może potencjalnie otrzymać około 11 mln zł kary.

Mogą Ci się również spodobać

Robotyzacja może być szokiem. Bezrobocie i nowe podatki?

20 proc. zawodów zniknie w związku z ich mechanizacją, a kolejne 70 proc. czeka ...

Netflix: będzie drugi sezon Wiedźmina

Netflix poinformował jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, że powstanie kolejny sezon Wiedźmina, najnowszego serialu ...

Spielberg: Netflix nie zasługuje na Oscary

W Hollywood przybywa głosów, że produkcje streamingowych gigantów nie powinny starać się o głosy ...

Potentat z USA ma kłopoty przez polską grę. Powód? Marihuana

Devolver Digital – amerykańska firma specjalizująca się w wydawaniu oraz dystrybucji gier wideo ma ...

Czas inteligentnej transformacji

Lenovo wprowadza produkty i usługi, które mają pomóc firmom w przejściu do świata cyfrowych ...

Największa oszustka Doliny Krzemowej stanie przed sądem

Założycielka startupu Theranos, Elizabeth Holmes stanie przed sądem w 2020 roku. Wraz z nią ...