123 polskie gminy otrzymają pieniądze na internet w konkursie WiFi4EU

Adobe Stock

Agencja Wykonawcza ds. Innowacji i Sieci, która jest częścią Komisji Europejskiej (INEA) opublikowała listę zwycięskich gmin starających się o dofinansowanie budowy hot spotów z WiFi z konkursu WiFi4EU. Informację na ten temat zamieścił na swojej stronie internetowej resort cyfryzacji.

Jak podaje, w bieżącej edycji konkursu, ze wszystkich uczestniczących w nim państw spłynęło ponad 11000 wniosków. Spośród nich wyłonione 1780 gmin z obszaru całej UE, a wśród wygranych znajdują się 123 gminy z Polski. O wstępnych wynikach tego konkursu pisaliśmy we wrześniu.

CZYTAJ TAKŻE: W Polsce przybędzie hot spotów z bezpłatnym WiFi. Jak są wykorzystywane?

INEA (nie mylić z wielkopolską kablówką) rozdysponowuje bony o wartości 15 tys. euro. Lista polskich gmin, które je otrzymają jest tutaj.

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina jednocześnie, że unijny konkurs to nie jedyna inicjatywa tego typu, ponieważ Centrum Projektów Polska Cyfrowa i resort odpowiadają za realizację projektu „Publiczny Internet dla każdego”.

Jak podaje ministerstwo, w konkursie tym każda gmina może dostać na rozwój ponad 64 tys. zł. Środki te przeznaczone są na pokrycie kosztów instalacji hotspotów. Dzięki konkursowi każda ze zwycięskich gmin może zostać wyposażona w przynajmniej 10 punktów dostępowych sieci WiFi o prędkości na poziomie 30 Mb/s.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotele potrzebują nowych technologii

Interaktywne tablice w salach konferencyjnych, dotykowe ekrany informacyjne w recepcji oraz centrum zarządzania hotelowym ...

Kreml boi się odcięcia Rosji od internetu

Putin uważa, że w sieci podsłuchują i podglądają zachodnie służby specjalne. W parlamencie trwa ...

Oscary 2020: Netflix największym przegranym

Produkcje tej najpopularniejszej platformy streamingowej zgarnęły jedynie dwie statuetki, choć nominacje zdobyły aż w ...

Tesla z logo nadgryzionego jabłka? Ujawniono tajny plan Apple

Technologiczny gigant zarządzany przez Tima Cook’a proponował przed laty kupno Tesli za bardzo duże ...

Wyzwanie rzucone bakteriom

Otwiera się nowa droga w diagnostyce mikrobiologicznej. Naukowcy z Instytutu Chemii Fizycznej PAN opracowują ...

Internet 2019: zagrożeniem będą „fake newsy” i koparki

Wykorzystywanie mocy obliczeniowej zainfekowanego komputera do wykopywania kryptowaluty zepchnie w cień oprogramowanie typu ransomware, ...