Niklas Zennström i Janus Friis, założyciele komunikatora Skype oraz ich firma Joltid nabędą 14 proc. akcji komunikatora. Ich aktualny właściciel, serwis aukcyjny eBay, zainkasuje za nie1,9 mld dolarów w gotówce i 125 mln dolarów w obligacjach. Partnerem założycieli w transakcji wykupu Skype’a jest konsorcjum inwestycyjne pod nazwą Silver Lake. Po sfinalizowaniu transakcji konsorcjum będzie posiadać 56 proc. akcji Skype’a, przy eBayu pozostanie 30 proc.

Przystąpienie do transakcji założycieli Skype’a było kluczową sprawą, ponieważ eBay kupując komunikator nie zapewnił sobie praw do wykorzystywanej przezeń technologii. Prawa do niej ma Joltid. eBay zagroził nawet zamknięciem Skype’a, jeżeli serwis nie będzie miał zapewnionego rozwoju technologicznego. Z tego powodu spółka nie mogła zamknąć zawartego we wrześniu porozumienia z grupą inwestorów finansowych zgrupowanych w Silver Lake. Ostatecznie Niklas Zennström i Janus Friis zdecydowali zaangażować w wykup komunikatora i tym samym zapewnić mu perspektywę rozwoju. Transakcja określiła wycenę Skype’a na 2,75 mld dolarów. W 2005 r. eBay kupił go za 2,6 mld dolarów.

Wedle danych eBaya za ostatni kwartał Skype wygenerował 185 mln dolarów przychodu. Komunikator ma 521 mln zarejestrowanych użytkowników. W 2007 r. eBay spisał na straty 900 mln dolarów pierwotnej wartości Skype’a w swoich księgach.