Michał Paschalis-Jakubowicz, szef usług komórkowych w sieci Orange nie wierzy, aby Play w najbliższym czasie obniżył na stale cenę minuty w abonamencie do 29 groszy. – Ten poziom cen ma swojej ofercie prawie każdy z operatorów (poza PTC na razie), ale w promocjach. Nie sądzę jednak, aby któryś z operatorów w najbliższym czasie zdecydował sie na obniżenie ceny minuty w abonamencie do 29 groszy na stale. Nawet Play, mimo że jest najmniejszym graczem i jego strategii jest z natury rzeczy agresywna, także musi dbać o swe przychody . A tak poważna obniżka mogłaby być dla tej sieci zabójcza – uważa Michał Paschalis-Jakubowicz.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej, gdy Play w ramach promocji wprowadzał w swoich abonamentach ofertę ze stawkę 29 groszy za minutę, to Bartosz Dobrzyński z zarządu Playa, powiedział, że sieć ta poważnie przymierza się do ustalenia cen na tym poziomie na stałe.
Michał Paschalis-Jakuboiwicz uważa jednak, że obecnie to Orange ma najatrakcyjniejszą promocyjną ofertę, gdzie stawka minuty po wykorzystaniu pakietu wliczonego w abonament w cenie 55 zł wynosi 29 groszy. – My oprócz tego dodajemy dodatkowe prezenty, takie jak np. 180 minut z wybranym numerem w Orange, czy 180 minut na rozmowy w weekendy, i gdy klient to sobie wszystko policzy, to okaże się, że nasza promocja jest dla klienta atrakcyjniejsza niż Playa – podkreśla Paschalis-Jakubowicz.