Hurtowa oferta BSA w sieci Telekomunikacji Polskiej najszybciej może ulec liberalizacji w ramach [link=index.php?option=com_content&view=article&id=616:streyska-moemy-zagodzi-rygory-regulacyjne-telekomunikacji-polskiej&catid=1:artykuy]złagodzonej polityki regulacyjnej do jakiej przymierza się Urząd Komunikacji Elektronicznej na lokalnych rynkach usług szerokopasmowych[/link]. Jak mówi rpkom.pl Anna Streżyńska, prezes UKE, bardziej prawdopodobne jest zniesienie regulowanej stawki za tą usługę, niż zniesienie obowiązku świadczenia takiej usługi przez TP.

– W każdym bądź razie liberalizacja polityki regulacyjnej może dotyczyć produktów hurtowych tylko w sieci dostępowej TP – mówi Anna Streżyńska. Zaznacza jednocześnie, że to tylko wstępne przemyślenia urzędu, które mogą ulec zmianie po przeprowadzeniu formalnych analiz lokalnych rynków szerokopasmowych.

– Przyglądamy się także wykonaniu deklaracji inwestycyjnej Telekomunikacji Polskiej, szczególnie na terenach wiejskich. Nie ma inwestycji w linie o wydajności 6 Mb/s na wsi, nie ma deregulacji w miastach (tam, gdzie to w ogóle uzasadnia konkurencja) – mówi szefowa UKE.