Kilka milionów złotych zainwestowały Multimedia Polska, przygotowując się do wprowadzenia na rynek usługi MobilFon – aplikacji VoIP na telefony komórkowe. Polski operator zakupił licencję na oprogramowanie od irlandzkiej firmy Cicero. Aplikacja działa na systemie Symbian S60 3rd Edition (Nokia serii E i N). – Liczymy, że z tej usługi skorzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. W tym roku nie będzie ona być może znaczącym strumieniem przychodów, ale już w kolejnych latach – podobnie jak mobilny dostęp do internetu – już zauważalnym – zapewnia Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska.

Operator liczy, że aplikacja spotka się z zainteresowaniem ludzi młodych, aktywnych, podróżujących – w tym biznesmenów. Cennik usługi przewiduje, że za abonament w wysokości 10 zł konsument będzie mógł wykonywać bezpłatne połączenia na numery w sieci Multimediów. Poza abonamentem są wszystkie inne typy połączeń. Cena minuty na telefony komórkowe ma 29 groszy, a połączenia stacjonarne 10 groszy za minutę.

Kablowy operator liczy też, że z usługi MobilFON skorzystają użytkownicy usługi dostępu do internetu Multimediów. Połowa z około 300 tys. z nich posiada już urządzenie umożliwiające korzystanie z sieci WiFi w domu – tłumaczył Bartłomiej Kasiński, dyrektor ds. strategii i rozwoju w Multimediach. Przyznał on, że barierą w wykorzystaniu aplikacji może być konieczność jej samodzielnej instalacji, poprzedzona pobraniem z serwisu internetowego operatora. – Kilka lat rozmawialiśmy z operatorami komórkowymi na temat takiego rozwiązania. Nie doszliśmy do porozumienia – mówi Bartłomiej Kasiński.