MNI zwiększył udziały w Hyperionie

Do prawie 27 proc. wzrosły udziały grupy MNI w kapitale akcyjnym Hyperiona. To efekt przeprowadzonego przez giełdowę grupę wezwania na akcje, za które MNI Telekom, spółka zależna MNI, oferowała akcje swojego właściciela.

Publikacja: 11.02.2010 00:00

Na wezwanie odpowiedzieli akcjonariusze Hyperiona, którze mieli do zaoferowania ponad 1,6 mln akcji, ale MNI planowała skup tylko 1,230 mln akcji. W wyniku wezwania udziały MNI Telekom w Hyperionie wzrosły o ok. 10 proc. Razem z udziałami powiązanych z MNI inwestorów daje to już ponad 30 proc. w kapitale Hyperiona. MNI Telekom oferowało za akcje Hyperiona 2,15 mln akcji MNI, które stanowią 2,2 proc. akcji tej spółki.

MNI próbuje przejąć kontrolę nad Hyperionem od ponad roku. Na przeszkodzie stoi ustalenie ceny akcji z głównymi udziałowcami Hyperiona (m.in. Adam Gajdziński) . Hyperion obsługuje blisko 80 tys. abonentów usług dostępu do Internetu i telefonicznych w różnych częściach kraju. Głównie w południowo-zachodnim i centralnym regionie Polski.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Telekomunikacja
Oto, które sieci komórkowe wybierają polscy użytkownicy. I od kogo uciekają
Telekomunikacja
Brytyjski gigant finansowy wchodzi do Polski z siecią komórkową. Cenowy atak
Telekomunikacja
Biznes oczekuje ujednolicenia przepisów w krajach UE
Telekomunikacja
Na Księżycu powstanie sieć komórkowa. Technologię przygotowała Nokia
Materiał Promocyjny
W zasięgu bezpiecznej przyszłości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama