Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu podjęło dziśu chwały, dzięki którym 8,1 mln akcji imiennych uprzywilejowanych zostanie zamieniona na akcje na okaziciela. Akcje te (część pakietu) należą do Polaris Finance, wehikułu inwestycyjnego kontrolowanego przez Zygmunta Solorza-Żaka, który będzie mógł je sprzedać za pośrednictwem giełdy.

– Na razie nie będę sprzedawał tych akcji. Jeśli będzie taka konieczność to nie zrobię tego bezpośrednio w transakcjach giełdowych, ale w operacjach pakietowych – mówi Solorz-Żak. Według niego pieniądze ze sprzedaży walorów posłużą „rozwojowi Internetu”. – Chodzi o Sferię – przyznał Solorz-Żak. Ta warszawska spółka niegdyś działała przede wszystkim jako operator telekomunikacyjny, ale obecnie buduje sieć radiową dla firmy Aero 2. Ma zostać wniesiona aportem do grupy  giełdowego Hawe.

– Z tego co wiem, spółki prowadzą rozmowy – powiedział Solorz-Żak.Wcześniej biznesmen mówił nam, że za pozyskane pieniądze chciał kupić CenterNet . Jednak nie porozumiał się w tej sprawie z głównym właścicielem tej firmy – znanym inwestorem giełdowym Romanem Karkosikiem. Z treści uchwał przygotowanych na dzisiejsze NWZA wynikało, że inwestor był gotowy zapłacić 110-115 mln zł. Dziś walne zmieniło statut Cyfrowego Polsatu w taki sposób, że łatwiej będzie zmienić status kolejnych transzy akcji uprzywilejowanych. – Docelowo chcę zachować kontrolę nad Cyfrowym Polsatem. Wszystko co robię jest z korzyścią dla tej firmy – zapewnił Solorz-Żak.