Przegląd prasy – czwartek 21 sierpnia

Publikacja: 21.08.2014 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Chmara dronów na polskim niebie

Agencje reklamowe, fotografowie ślubni, filmowcy, a nawet dostawcy internetu – małe bezzałogowe samoloty wykorzystuje…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=489930 (dostęp płatny)

Kodowane kanały powalczą o widza nowymi serialami

HBO stawia na „Watahę”, Cinemax dokończy pierwszy sezon „The Knick”, a Fox2 zaatakuje „Wirusem”…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=489928 (dostęp płatny)

Baczność! Komputer i roboty nadchodzą

Gdy kilka dni temu na internetowej stronie NSZZ „Solidarność” zacząłem czytać informację „Komputeryzacja najmocniej uderzy w…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=489873 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

Netia: Stacjonarny telekom zaczął grę o wszystko

Netia, dla której silna pozycja na rynku płatnej telewizji to istotny element strategii, zaczęła nową odsłonę batalii o ten segment. Pod marką GigaKablówka walczy o klientów dla kupionej w 2013 roku, dziś niemal pustej, sieci po operatorze kablowym Aster. W skierowanej do nich ofercie spółka ma przede wszystkim pakiet dwóch usług: internetu i telewizji. Koszt zaczyna się od 39,90…

http://archiwum.parkiet.com/artykul/759667_Netia:_Stacjonarny_telekom_zaczal_gre_o_wszystko.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Bankowy sojusz komórkowy

Sześć instytucji finansowych objęło udziały w spółce, która utworzy system płatności mobilnych. Testy ruszą, gdy zielone światło zapali NBP.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3821208,57148,bankowy-sojusz-komorkowy (dostęp płatny)

Eurotel o animatorze i dywidendzie

Akcja Inwestor.  Pytanie w Akcji Inwestor: Jaka była przyczyna zmiany animatora?

Odpowiedź spółki: Zmiana animatora wynikała z otrzymania lepszej oferty handlowej, a jednocześnie oczekiwania spółki co do wyższego poziomu świadczonych usług w zakresie przedmiotu działalności takiego animatora.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3821187,53911,eurotel-o-animatorze-i-dywidendzie (dostęp płatny)

Mały telekom wchodzi na małą giełdę

Akcje SferaNET, działającego głównie w woj. śląskim i małopolskim operatora telekomunikacyjnego, zadebiutują w czwartek 21 sierpnia na NewConnect. W ofercie prywatnej spółka sprzedała walory za 0,5 mln zł, a w sumie kapitalizacja w punkcie wyjścia to 2,82 mln zł. Firma buduje własną sieć światłowodową, ale dostarcza też usługi telefonii stacjonarnej i Internetu za pośrednictwem technologii Wi-Max. Na koniec 2013 r. spółka miała 769 abonentów (głównie klienci biznesowi). Ich liczba utrzymuje się na zbliżonym poziomie od 2008 r.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3821183,52776,maly-telekom-wchodzi-na-mala-gielde (dostęp płatny)

Microsoft myśli o odświeżeniu Explorera

„IE był przez lata tak mocno szkalowany, że nawet gdybyśmy zrobili najlepszą przeglądarkę na rynku, to i tak przez swoją reputację nie odniosłaby sukcesu”

Internet Explorer dla wielu użytkowników komputera jest synonimem przeglądarki internetowej, jednak czasy monopolu ma on dawno za sobą i Microsoft zastanawia się nad zmianą nazwy przeglądarki i totalnym odświeżeniem produktu. Do takich wniosków można dojść, przeglądając AMA (to skrót od Ask Me Anything — znane i ciekawe osoby odpowiadają na pytania zadawane przez internautów), które programiści Internet Explorera przeprowadzili w serwisie Reddit.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3821180,76657,microsoft-mysli-o-odswiezeniu-explorera (dostęp płatny)

120 iPhone’ów w aucie Rosjanina

Mieszkaniec Kaliningradu został zatrzymany na granicy litewsko-rosyjskiej podczas próby przemycenia w aucie 120 iPhone’ów 5S. Smartfony ważyły 48 kg, a ich wartość przekroczyła 3 mln rubli (260,4 tys. zł). iPhone 5S z 16 GB pamięci kosztuje w Rosji 29,99 tys. rubli (2602,8 zł), czyli około 200 USD więcej niż USA.  Oferowany od czerwca najbogatszym Rosjanom iPhone 5S z serii limitowanej nie dość, że jest pokryty złotem, to umieszczono na nim wizerunek prezydenta Władimira Putina. Za taki aparat trzeba zapłacić 147 tys. rubli (12 758 zł).

http://pulsbiznesu.pb.pl/3821177,10579,120-iphone-ow-w-aucie-rosjanina (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Netia miesza w telewizji

GigaKablówka to marka, pod którą operator walczy o abonentów dawnego Astera.

Netia, dla której silna pozycja na rynku płatnej telewizji to istotny element strategii, zaczęła nową odsłonę batalii o ten segment. Ofertą pod marką GigaKablówka walczy o klientów dla kupionej w 2013 roku, dziś niemal pustej, sieci po operatorze kablowym Aster. W skierowanej do nich ofercie Netia ma przede wszystkim pakiet dwóch usług: internetu i telewizji, bo samej telewizji nie da się u niej kupić. Koszt takiego pakietu zaczyna się od 39,9 zł miesięcznie (35 zł przypada na telewizję). W pierwszym  miesiącu rocznej umowy tyle zapłacimy za dostęp do pełnej oferty programowej operatora….

http://archiwum.rp.pl/artykul/1251753-Netia-miesza-w-telewizji.html (dostęp płatny)

Niewykorzystany potencjał

Jak odblokować inwestycje infrastrukturalne, które są fundamentem polskiej gospodarki oraz stanowią trzon bezpieczeństwa i suwerenności kraju?  Rozwój infrastruktury wymaga proinwestycyjnej polityki rządu, w tym wspierającego otoczenia prawnego, a ponadto dostępności środków finansowych na ich realizację. W trakcie panelu „Gospodarka niewykorzystanego potencjału – jak odblokować inwestycje infrastrukturalne” dyskusja będzie dotyczyła barier i zachęt do realizacji inwestycji w Polsce oraz dostępnych źródeł finansowania. Wskazane zostaną także pożądane zmiany, aby umożliwić przedsiębiorcom inwestowanie w infrastrukturę.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1251784-Niewykorzystany-potencjal.html

Reklamacja przez telefon może się okazać nieskuteczna

Firma nie wykręci się z obietnic złożonych klientowi przez telefon, jeśli ten uzyska pisemne potwierdzenie uwzględnienia reklamacji.  Osoby, które reklamują usługę czy produkt przez telefon, często czują się oszukane, gdy ich roszczenia nie zostaną później spełnione. Nie zawsze reklamacja jest skuteczna, bo bywa, że firma wymiguje się od obietnic złożonych klientowi przez telefon. Jedna z czytelniczek reklamowała usługę telekomunikacyjną. Firma w ogóle tego nie odnotowała. Operator zaczął reagować dopiero, gdy klientka zaczęła pisemnie zgłaszać swoje roszczenia. Telefoniczne reklamacje są wygodne. Przepisy nie określają jednak, w jaki sposób przedsiębiorca ma odpowiadać na nie klientowi.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1251807-Reklamacja-przez-telefon-moze-sie-okazac-nieskuteczna.html (dostęp płatny)

Telemarketerze, nie jesteś wieczny

Po 25 grudnia nie będzie można zawrzeć umowy tylko przez telefon. Aby ją sfinalizować, konsument będzie musiał jeszcze podpisać i odesłać dokument, który otrzyma od firmy. Czy to koniec telemarketingu? – pytają prawnicy.  Za kilka miesięcy zaczną obowiązywać zmiany w prawie konsumenckim wprowadzone ustawą z 24 czerwca 2014 r. o prawach konsumenta – okres vacatio legis upływa 25 grudnia 2014 r. Już w tym momencie wielu przedsiębiorców przygotowuje się na ten dzień, zmieniając swoje wewnętrzne procedury zawierania umów na odległość (w tym przez telefon). I coraz częściej przedsiębiorcy stawiają sobie pytanie, czy wejście w życie tych przepisów oznaczać będzie w praktyce koniec telemarketingu.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1251820-Telemarketerze-nie-jestes-wieczny.html (dostęp płatny)

Rabaty widoczne w smartfonie

Banki zaczynają używać geolokalizacji w oferowanych klientom usługach. Można dzięki temu znaleźć najbliższy oddział, ale także sklep, ?który udzieli nam zniżki. Geolokalizacja jest wykorzystywana przez banki głównie w bankowości mobilnej. Większość tych aplikacji umożliwia klientom wyszukanie najbliższych bankomatów i oddziałów banku poprzez wyświetlenie ich położenia na mapie. Ale to niejedyne korzyści. – Ciekawą formą wyszukiwania, którą jako jeden z pierwszych banków wprowadził Pekao, jest rozwiązanie łączące geolokalizację z tzw. rozszerzoną rzeczywistością. Dzięki funkcji rozszerzonej rzeczywistości,…

http://archiwum.rp.pl/artykul/1251735-Rabaty-widoczne-w-smartfonie.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Wyborcza.biz [/srodtytul]

Prąd z telefonu. Czy warto korzystać z energii oferowanej przez Plusa?

Ostatnio jako abonent sieci Plus dostałem intrygujący e-mail od firmy Plus Energetyka: „Jeśli masz dość prognoz w swoich rachunkach za energię elektryczną, mamy dla Ciebie innowacyjną ofertę – Energia Bez Prognoz z comiesięcznym odczytem energii i rozliczeniem tylko za to, co faktycznie zużyłeś w danym miesiącu” – głosi slogan reklamowy. A zaraz pod nim drugi: „W Plusie wiesz, ile zapłacisz za prąd co miesiąc. Inni dostawcy podają Ci skomplikowane stawki w ulotkach, ale nie podadzą, ile wyniesie miesięczny rachunek za prąd”. I pod spodem link do kalkulatora, bym sprawdził, ile zaoszczędzę, jeśli poza usługami telekomunikacyjnymi kupię w Plusie również…

http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,140085,16506014,Prad_z_telefonu__Czy_warto_korzystac_z_energii_oferowanej.html

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Chmara dronów na polskim niebie

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Uwaga na nowe pułapki w roamingu. Jak za granicą łączyć się taniej lub za darmo
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?