Christopher Biedermann, członek zarządu i dyrektor finansowy UPC Polska odchodzi ze spółki z początkiem września – podają serwisy internetowe Telko.in i Wirtualne Media.

To czwarta rezygnacja członka zarządu kablówki w ciągu niespełna trzech lat. Ma miejsce w krótkim czasie po objęciu funkcji prezesa przez Argentyńczyka, Ramiro Lafarga Brollo. Brollo, wcześniej dyrektor zarządzający O2 Słowacja, należącej do grupy Telefonica objął funkcję dyrektora zarządzającego UPC Polska 1 lipca br., przejmując po kilku miesiącach wakatu funkcję Simona Boyda, wieloletniego prezesa.

Biedermann przyszedł do UPC wraz z Grzegorzem Eszem, obecnie członkiem zarządu ds. marketingu w 2012 roku. W jego oficjalnej nocie biograficznej napisano, iż dysponuje ponad 17 letnim doświadczeniem w pracy na rynkach międzynarodowych, w tym w Polsce, Rosji i innych krajach Europy Wschodniej. Specjalizuje się w rynkach kapitałowych, restrukturyzacji i inżynierii procesów biznesowych, planowaniu, budżetowaniu, zarządzaniu kosztami i kontroli wewnętrznej. Posiada również  doświadczenia z rynku M&A. Przed przyjęciem pracy w UPC Polska był wiceprezesem i dyrektorem finansowym w CEDC notowanej na giełdzie NASDAQ i Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w takich firmach jak General Electric gdzie pełnił funkcję dyrektora finansowego i członka zarządu dla oddziałów w Polsce, Coca-Cola HBC  w Słowenii, Londynie i Polsce.