Przegląd prasy – piątek 10 października

Publikacja: 10.10.2014 07:30

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Klient po ciemnej stronie mocy

kac moralny Czy pan oszalał? – wrzeszczałam do słuchawki na konsultanta firmy, która dostarcza nam internet. Oczywiście…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=494173 (dostęp płatny)

Spółdzielnia nie może narzucać mieszkańcom operatora

Mieszkam w bloku spółdzielczym i zamierzam zmienić dostawcę internetu. Dowiedziałem się jednak, że w bloku obok spółdzielnia nie dopuszcza…

http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=494094 (dostęp płatny)

[srodtytul]Parkiet [/srodtytul]

Netia: Ile akcji posiada łącznie grupa Sisu?

W akcjonariacie Netii znowu zaczyna się coś dziać. Obudził się milczący od kilku miesięcy znaczący wieloletni akcjonariusz – Sisu Capital. Jeden z funduszy, którym ta grupa zarządza – Sisu Capital Master Fund Ltd., poinformował w środę spółkę, że dokupił 30 września 5,2 mln walorów i tym samym ma 10,18 proc. akcji Netii.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761083_Netia:_Ile_akcji_posiada_lacznie_grupa_Sisu.html (dostęp płatny)

Infovide-Matrix zamknął spór z Eneą

Firma oczekuje w II półroczu poprawy wyników. Intencją zarządu jest, żeby rok się zakończył zyskiem.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761082_Infovide-Matrix_zamknal_spor_z_Enea.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

CD Projekt nie składa broni

Spółka złożyła apelację w słynnej sprawie Optimusa, producenta komputerów, którego zniszczył fiskus.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3890067,95893,cd-projekt-nie-sklada-broni (dostęp płatny)

Ekipa Slima penetruje region

Przedstawiciele Telekom Austria spotkali się z polskimi bankierami inwestycyjnymi. Interesuje ich temat konsolidacji. — Będziemy koncentrować się na Europie Środkowej i Wschodniej. Mamy trzy priorytety: konsolidację, konwergencję i ekspansję regionalną. Wierzę, że w mniejszych krajach regionu zostaną dwaj najsilniejsi gracze — mówił niedawno Roland Haidner, szef działu fuzji i przejęć w Telekom Austria, na konferencji portalu TMT Finance, dodając, że spodziewa się większej liczby transakcji, bo jeszcze nie pojawili się w regionie wszyscy możliwi gracze z USA. Z informacji „PB” wynika, że przedstawiciele Telekom Austria spotkali się też z bankierami inwestycyjnymi w Warszawie. — Konsolidacja w Europie jest nieunikniona. Polski rynek jest rozdrobniony, trudno więc dziwić się zainteresowaniu austriackiego telekomu. Spodziewam się, że przyjrzy się będącym na sprzedaż kablówkom czy Netii. Teoretycznie mógłby zainteresować się operatorem sieci Play — mówi Maciej Witucki, szef rady nadzorczej Orange Polska.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3890061,73611,ekipa-slima-penetruje-region (dostęp płatny)

IAI zainwestowała w CupSell.pl

Spółka IAI przejęła 35 proc. udziałów w platformie sprzedażowej CupSell.pl. Firmy już zapowiadają nowe usługi. CupSell.pl, internetowa platforma dla blogerów, youtuberów, zespołów muzycznych czy grafików, pozwalająca na stworzenie w sieci prostego e-sklepu do sprzedaży odzieży lub gadżetów, od teraz będzie rozwijana przy wsparciu spółki IAI. Firma ta wykupiła mniejszościowy pakiet udziałów w platformie i z wykorzystaniem własnych doświadczeń i narzędzi, powalczy o zwiększenie jej zasięgu i rozpoznawalności na rynku. O inwestycji zadecydowała m.in. możliwość rozwoju modelu biznesowego CupSell również w innych produktach i na rynkach międzynarodowych.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3890055,93749,iai-zainwestowala-w-cupsell-pl (dostęp płatny)

Wielbłąd trafił do floty Google’a

Gdzie samochodem nie może, tam wielbłąda pośle. Google Street View, który do panoramicznego fotografowania różnych miejsc wykorzystywał już rower, skuter śnieżny, a nawet plecak, do załogi włączył również wielbłąda. Wszystko po to, by internautom pokazać pustynię.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3890029,38700,wielblad-trafil-do-floty-google-a (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]

Unijna kasa z poślizgiem

Zła wiadomość dla samorządów i firm, które liczyły na szybkie wsparcie unijnymi miliardami. Strumień pieniędzy z nowej perspektywy trafi do Polski później, niż zakładano. Pierwsze konkursy na dotacje mogą ruszyć dopiero w połowie przyszłego roku. Powód? Nie uda się zakończyć zgodnie z planem negocjacji polskiego rządu z Komisją Europejską w sprawie nowych programów operacyjnych. (…) Ustalenia miały być przyjęte najpierw do końca wakacji, a później do końca grudnia. Teraz urzędnicy z Brukseli zakładają, że do końca roku zatwierdzą jedynie kilka z 21 polskich programów. Nasz kraj nie jest jednak odosobniony. W całej Unii Komisja Europejska zatwierdziła do tej pory jedynie siedem z 385 programów operacyjnych finansowanych z polityki spójności.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256924-Unijna-kasa-z-poslizgiem.html (dostęp płatny)

Allegro ogłasza zwolnienia grupowe, konkurencja w szoku

Potentat e-handlu chce się rozstać w sumie ze 170 osobami. To pierwsze redukcje tej skali w historii firmy. Dlatego wywołały spore zaskoczenie.  Allegro podało, że chce zwolnić około 90 osób, a kolejnych 80 przenieść do firm zewnętrznych. Chodzi o wszystkie biura spółki – w Warszawie, Poznaniu, Toruniu i Wrocławiu, w których w sumie pracuje ok. 1,5 tys. osób. Dodatkowo ok. 70 pracowników zostanie przeniesionych na inne stanowiska.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256905-Allegro-oglasza-zwolnienia-grupowe-konkurencja-w-szoku.html (dostęp płatny)

Elektronika na celowniku

Ministerstwo Finansów zarzuca sieci na oszustów VAT-owskich. Właśnie ruszyła fala kontroli skarbowych.  Wykrycie wszystkich uczestników i organizatorów procederu wyłudzania podatku VAT w obrocie elektroniką to główny cel działań rozpoczętych 9 października – poinformował wczoraj resort finansów. Jak dowiedziała się „Rz”, intensyfikacja kontroli dotyczyć będzie wyselekcjonowanej grupy podmiotów, a nie wszystkich firm w branży.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256876-Elektronika-na-celowniku.html (dostęp płatny)

SAP rozpycha się w Polsce

Rz: Jakie technologie i produkty uważa pan za najbardziej perspektywiczne dla branży IT?

Michael Kleinemeier: Zdecydowanie są to rozwiązania i usługi chmurowe. Doświadczenia z USA – ten rynek zazwyczaj o dwa lata wyprzedza to, co staje się modne w Europie – pokazują, że klienci oswoili się już z tą technologią i poszukują produktów z tego obszaru. Przedsiębiorstwa dostrzegły wreszcie, że chmura daje nie tylko spore oszczędności, ale również odpowiada na potrzeby związane z bezpieczeństwem danych, ich przetwarzaniem i przechowywaniem. Dotyczy to nie tylko nowych firm, ale również tych, które działają od lat i korzystają z IT w tradycyjnym modelu.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256931-SAP-rozpycha-sie-w-Polsce.html (dostęp płatny)

Disco polo wróciło. Na ekrany i salony

Popularność tej muzyki swego czasu spadła. Ale teraz znów przekonują się do niej największe media.  W ostatnim odcinku pokazywanego przez Polsat programu „Must Be The Music – Tylko muzyka” niespodziewanie pojawił się w odświeżonym składzie discopolowy zespół Milano, autor hitu „Bara bara”. Jurorzy nie zostawili na nim wprawdzie suchej nitki, ale po raz kolejny potwierdziło się, że disco polo znów coraz powszechniej zauważają mainstreamowe media.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1256925-Disco-polo-wrocilo-Na-ekrany-i-salony.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Dziennik Gazeta Prawna[/srodtytul]

Klient po ciemnej stronie mocy

Pozostało 99% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?