Przegląd prasy – wtorek 21 października

Publikacja: 21.10.2014 07:30

Midas. UKE proponuje kolejną branżową ugodę

Pierwszy i drugi raz ugodę na rozwikłanie prawnych impasów w wieloletnich sporach operatorów i z operatorami na tle regulacyjnym Urząd Komunikacji Elektronicznej zastosował jeszcze w okresie, gdy urzędem kierowała Anna Streżyńska.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761403_Midas_UKE_proponuje_kolejna_branzowa_ugode.html (dostęp płatny)

PKP zaprosiły do zakupu TK Telekomu

W poniedziałek Polskie Koleje Państwowe zaprosiły inwestorów do negocjacji ws. nabycia udziałów w spółce zależnej TK Telekom.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/761420_PKP_zaprosily_do_zakupu_TK_Telekomu.html (dostęp płatny)

Mateusz Kusznierewicz wypłynie w mobile

Startuje Zoom.me — firma sprzedająca elektronikę i aplikację. Jej założycielem jest mistrz olimpijski. Czasami pomysł na biznes rodzi się zupełnie niespodziewanie. Tak było w przypadku Mateusza Kusznierewicza, mistrza olimpijskiego w żeglarstwie. 10 miesięcy temu bawił się z córeczką, zrobił kilka zdjęć i chciał je wysłać rodzinie. Zorientował się, że nie ma na to dobrego sposobu. Nie każdy ma telefon, który odbiera wiadomości MMS, a nie chciał zdjęć publikować w portalach społecznościowych. W ten sposób narodziło się Zoom. me — fotoramka, na którą przy pomocy specjalnej aplikacji można przez sieć przesyłać ze smartfonu zdjęcia. Wokół identycznie nazywającej się firmy — Zoom.me — która zajmie się dystrybucją urządzenia, Mateuszowi Kusznierewiczowi udało się zgromadzić sztab ludzi. Oprócz mistrza udziałowcem w niej została m.in. poznańska spółka GoClever, która będzie odpowiadała za produkcję

http://pulsbiznesu.pb.pl/3905988,89920,mateusz-kusznierewicz-wyplynie-w-mobile (dostęp płatny)

Internauci mówią o Plusie

Użytkowników internetu LTE od ceny czy zasięgu bardziej interesują limity danych. Oferty nie spełniają ich oczekiwań. „Żenada jak dla mnie”, „największy syf to kontrola transferu”, „masakra” i „zrobili mnie w bambuko” — takie komentarze to tylko kropla w stale powiększającym się oceanie opinii, śmiało wyrażanych w internecie przez użytkowników serwisów społecznościowych. Ściany na Facebooku, zastępujące biura obsługi klienta czy księgi skarg i wniosków, mogą być dla firm barometrem nastrojów konsumenckich i źródłem wiedzy o przewagach nad konkurentami.  Jak w takich miejscach oceniane są priorytetowe w tym roku dla firm telekomunikacyjnych oferty szybkiego internetu LTE? Różowo nie jest — takie są przynajmniej wyniki analizy wypowiedzi internautów o ofertach telekomów, przeprowadzonej dla „PB” przez agencję Monitori.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3905996,24794,internauci-mowia-o-plusie (dostęp płatny)

Netia szuka tańszego finansowania

Telekomunikacyjna spółka chce zrefinansować 300-400 mln zł zadłużenia. Analitycy radzą jego zwiększenie i rozwój przez akwizycje. Inwestorzy czekają na strategię Netii na lata 2015-25. Miała być we wrześniu, teraz jest mowa o początku listopada. Rada nadzorcza wciąż jej nie zaakceptowała. Opóźnienie nie oznacza, że w spółce nic się nie dzieje, wręcz przeciwnie.  — Netia szuka na rynku finansowania w wysokości 300-400 mln zł — usłyszeliśmy w źródłach bankowych. — Nie szukamy nowego finansowania. Analizujemy natomiast możliwości optymalizacji kosztów obecnie zaciągniętego długu — mówi Karol Wieczorek, rzecznik prasowy Netii. Wraz z zaangażowaniem kapitałowym w spółkę przez Zbigniewa Jakubasa, jednego z najbogatszych Polaków, i funduszu MCI, spółka rozpoczęła program oszczędnościowy, kolejny już w swojej historii.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3905991,36826,netia-szuka-tanszego-finansowania (dostęp płatny)

Google zaoferuje smartfon z klocków

Prototyp urządzenia, którego podzespoły można samodzielnie kompletować, zostanie zaprezentowany już w grudniu. Smartfon jest jednym z najważniejszych i najbardziej intymnych przedmiotów w naszym życiu. Mimo to większość z nas ma bardzo mało do powiedzenia w kwestii wykonania i wyglądu urządzenia — czytamy na stronie internetowej Project Ara.  Google chce to zmienić, a rozwijany przez internetowy koncern projekt Ara jest odważną próbą zrewolucjonizowania rynku urządzeń mobilnych. Smartfony Ara będą działały na zmodyfikowanej wersji najnowszego mobilnego systemu Google Android L. Jego dostosowaniem zajmuje się organizacja Linaro, specjalizująca się w wolnym oprogramowaniu. Członkami Linaro są m.in. LG, Broadcom, Fujitsu, Qualcomm i ZTE.

http://pulsbiznesu.pb.pl/3906028,49499,google-zaoferuje-smartfon-z-klockow (dostęp płatny)

Cyberbandyci atakują Polskę

Lawinowo rośnie liczba przestępstw popełnianych przy użyciu internetu. Walczą z nimi specjalne komórki policji. Oszuści, pedofile i stalkerzy upodobali sobie sieć do popełniania przestępstw. W dodatku rośnie zagrożenie cyberprzestępczością – wynika z najnowszego raportu MSW. W czołówce sprawców, którzy wykorzystują jako modus operandi sieć komputerową i internet, są oszuści. Z danych MSW wynika, że w zeszłym roku, używając jej, popełnili blisko 27 tys. przestępstw. To przypadki, gdzie głównym sposobem działania była sieć.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1257885-Cyberbandyci-atakuja-Polske.html (dostęp płatny)

Chmura rzuca cień na potentata

SAP – spółka, o której się mówi we Frankfurcie . O po­nad 4,5 proc spa­dły ce­ny ak­cji nie­miec­kie­go tech­no­lo­gicz­ne­go gi­gan­ta SAP, kiedy spół­ka po­in­for­mo­wa­ła, że te­go­rocz­ny zysk i wy­ni­ki trze­cie­go kwar­ta­łu bę­dą niż­sze od wcze­śniej za­kła­da­nych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1257860-Chmura-rzuca-cien-na-potentata.html (dostęp płatny)

Nie będę Neelie Kroes

Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna może znieść roaming poza Unią Europejską – mówi Magdalena Gaj, kandydatka do tej instytucji i prezes UKE.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1257844-Nie-bede-Neelie-Kroes.html (dostęp płatny)

PKP: TK Telekom na sprzedaż

Telekomunikacja. Państwowy operator świadczący usługi dla innych telekomów i firm drugi raz ?w ciągu dwóch lat trafia ?pod młotek. W poniedziałek Polskie Koleje Państwowe zaprosiły potencjalnych inwestorów do negocjacji ws. nabycia udziałów w spółce zależnej TK Telekom.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1257881-PKP:-TK-Telekom-na-sprzedaz.html (dostęp płatny)

Celebryci wchodzą w biznes

Mateusz Kusznierewicz wymyślił elektroniczny gadżet. Inni projektują ubrania, tworzą kosmetyki. Wielu sportowców po zakończeniu zawodowego uprawiania sportu ma problemy z odnalezieniem się w rzeczywistości. Mateusz Kusznierewicz, wielokrotny medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w żeglarstwie, w biznesie działa od dawna. Prowadzi szkolenia, akademię żeglarską, ale teraz jego nowym priorytetem jest Zoom.Me, czyli interaktywna ramka na zdjęcia, do której można je wysyłać choćby od razu po zrobieniu smartfonem.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1257884-Celebryci-wchodza-w-biznes.html (dostęp płatny)

Midas. UKE proponuje kolejną branżową ugodę

Pierwszy i drugi raz ugodę na rozwikłanie prawnych impasów w wieloletnich sporach operatorów i z operatorami na tle regulacyjnym Urząd Komunikacji Elektronicznej zastosował jeszcze w okresie, gdy urzędem kierowała Anna Streżyńska.

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy