Po dołączeniu nowych stacji i odświeżeniu już istniejących grupa stacji Canal+ będzie liczyć w Polsce osiem kanałów: Canal+ Discovery, Canal+ Seriale, Canal+, Canal+ 1, Canal+ Film, Canal+ Family, Canal+ Sport i CANAL+ Sport 2.

Zapowiadany już kilka dni temu kanał przygotowany wspólnie z Discovery ma nadawać m.in. dokumenty, w tym programy przygotowywane tylko z myślą o tej stacji. Canal+ Seriale będzie emitować amerykańskie i europejskie seriale, a Canal+ 1 ma być stacją dla osób, którym nie uda się obejrzeć w Canal+ premierowych emisji programów. – Z myślą o nich każda z emisji rozpocznie się w Canal+ 1 godzinę później, niż w Canal+. Dzięki temu, widzowie nie spóźnią się na ulubiony film, mecz czy serial – podano.

Z kolei Canal+ Sport i Canal+ Sport2 maja się programowo uzupełniać. – Canal+ Sport i Canal+ Sport2 będą dwoma uzupełniającymi się kanałami pokazującymi najpełniejszą ofertę sportową na rynku. Stworzenie drugiego kanału, w pełni dedykowanego sportowi jest naturalną konsekwencją posiadania bogatego portfolio praw do rozgrywek sportowych – podał Canal+.

Nowe stacje będą dostępne dla abonentów platformy nc+ posiadających pakiet Canal+. Ma być bezpłatna do końca trwania umów pozawieranych na dostęp do tego pakietu.