Straż Graniczna ogłosiła przetarg na dostawę urządzeń końcowych do systemu telekomunikacyjnego.

Pod tym terminem kryje się zakup 500 aparatów telefonicznych. Oferty będą przyjmowane do 29 kwietnia. Głównym kryterium wyboru (80-proc. waga) będzie cena. W pozostałej części o wyborze zwycięskiej oferty decydował będzie czas realizacji zamówienia. Straż Graniczna wymaga, żeby nie przekraczał 90 dni.

W ramach kontraktu Straż Graniczna chce kupić aparaty w trzech rodzajach (plus niezbędne akcesoria). Muszą być objęte 24-miesięczną gwarancją.

Pierwsza grupa (100 sztuk) to telefony o przekątnej wyświetlacza 5,3 cala wyposażone w system operacyjny Android w wersji min. 4.4. Druga grupa (300 sztuk) to smartfony z ekranami m.in. 4,7 cala i systemem operacyjnym Windows Phone w wersji min. 8,1 (lub równoważnego pozwalającego na instalację bezpłatnego, dedykowanego systemu nawigacji, którego obsługa nie wymaga transferu danych).

Trzecia grupa obejmuje 100 aparatów z wyświetlaczem min. 4,5 cala i systemem operacyjnym Android w wersji m.in. 4.4. Smartfony z dwóch ostatnich grup muszą pozwalać na korzystanie z dwóch kart SIM (lub działać w trybie podwójnej gotowości).