Przegląd prasy rpkom.pl – czwartek 1 lutego

Publikacja: 01.02.2018 07:30

Jesteśmy telekomunikacyjnym Uberem

Folx to nowy wirtualny operator telekomunikacyjny. Oferuje połączenia telefoniczne i transfer danych w jednym modelu abonamentowym, który w tej sieci nazywa się subskrypcją. Rejestracja, zarządzanie kontem, płatności i kontakt z operatorem są realizowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej, dostępnej w App Store i Google Play – rozmowa z Andrzejem Popławskim, dyrektorem marketingu Folx.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1101394,folx-operator-telekomunikacja-uber-rozmowa-z-andrzejem-poplawskim.html (dostęp płatny)

Przygotujmy się na ryzyka cyfrowe XXI wieku
Niedawno po raz kolejny obejrzałam jeden z moich ulubionych filmów, oryginalną wersję „Włoskiej roboty” z lat 60. Oglądając go w 2018 r. zdałam sobie sprawę z dwóch rzeczy. Po pierwsze, że zamaskowanych i uzbrojonych bandytów zastąpili komputerowi pasjonaci z laptopami. A po drugie, że dla dzisiejszych przestępców banki niekoniecznie są najatrakcyjniejszym  z dostępnych celów. (opinia Very Jourovej, eurokomisarza sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płci).
S. A14

Gazeta Wyborcza

Z ministerialnego fotela do biznesu. Nowa praca Anny Streżyńskiej

Była minister cyfryzacji założyła firmę technologiczną. Po trzech tygodniach od dymisji Streżyńska ogłosiła swoje plany zawodowe. Zostaje prezeską nowo powstałej firmy MC2 Solutions oraz zasiądzie w radzie nadzorczej Team Kinguin. Ten drugi podmioto jedna z największych platform oferujących gry i związane z nimi dodatki. Firma Streżyńskiej będzie blisko współpracowała z Kinguinem – na początek – przy wprowadzaniu na tej platformie technologii blockchain – tej samej, która używana jest do płacenia krypto walutami bitcoin.
S. 5

Jak zarobić na graniu w gry komputerowe
Granie w gry komputerowe staje się zajęciem, na którym można nieźle zarobić. Jak duże są zarobki profesjonalnych graczy? Czy pozwolić dziecku na granie w gry, gdy marzy ono o karierze w e-sporcie?
E-Sport, czyli zmagania graczy w gry wideo – drużynowo lub pojedynczo – to coraz szybciej rozwijający się biznes. Branie udziału w turniejach e-sportowych jest sposobem na zdobycie nagród o sporej wartości.
S. 16-17

Baza dla e-sportowców
Czteropiętrowy budynek przystosowany dla profesjonalnych e-sportowców stanie przy ul. Poleczki, niedaleko lotniska. Ma być bazą treningową i miejscem branżowych imprez. Będzie to pierwsze takie miejsce w Polsce.
S. 5 Dodatku Warszawa

Przez internet czy u agenta? Jak kupić ubezpieczenie OC

Po ostatnich podwyżkach cen ubezpieczeń OC jeszcze bardziej opłaca się porównywać ceny u różnych ubezpieczycieli. A czy bardziej opłaci się skorzystanie z usług agenta, czy zakup polisy przez internet? Sprawdzamy. (…) jest jednak jedna okoliczność, w której samodzielne przeszukiwanie ofert w internecie nie da gwarancji sukcesu, czyli znalezienia najtańszej oferty. Jeśli mamy dobrego, zaufanego agenta, który sprzedaje dużo polis dla danego ubezpieczyciela, to będzie miał dla nas dobrą albo najlepszą cenę.
S. 18

Parkiet

Hawe: Test do poprawy
We wtorek rada wierzycieli Hawe Telekom zajmowała się m.in. analizą firmy doradczej Audytel, o której pisaliśmy niedawno na łamach „Parkietu”. Analiza ta to tzw. test prywatnego wierzyciela, czyli dokument wymagany przepisami prawa restrukturyzacyjnego.
http:/archiwum.parkiet.com/artykul/796035_Hawe:_Test_do_poprawy.html (dostęp płatny)

Sygnity: Restrukturyzacja zaczyna przynosić efekty
O ponad 3 proc. taniały w środę akcje Sygnity, ale wolumen obrotu nie był wzmożony. Informatyczna spółka opublikowała raport za ostatni rok obrotowy, zakończony 30 września 2017 r. Wyniki trudno uznać za dobre. Nie są jednak zaskoczeniem, bo zarząd już wcześniej sygnalizował konieczność zrobienia wysokich odpisów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/796032_Sygnity:_Restrukturyzacja_zaczyna_przynosic_efekty.html (dostęp płatny)

Jedzenia online coraz popularniejsze
Powszechność dostępu do internetu i smartfonów zmienia przyzwyczajenia oraz sposoby zaspokajania naszych potrzeb. Coraz chętniej decydujemy się na zakupy w internecie zamiast odwiedzania galerii handlowych, a rezerwacji hotelu dokonujemy w szybki i prosty sposób poprzez aplikacje.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/796051_Jedzenia_online_coraz_popularniejsze.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Rodzinka Playa rusza z Folksem
Startuje wirtualny operator telekomunikacyjny Folx, powiązany z siecią Play. Na rynku chce się wyróżnić modelem sprzedaży i płatności.
https://www.pb.pl/rodzinka-playa-rusza-z-folksem-904513 (dostęp płatny)

Warszawa ma centrum e-sportu
OKinguin Esports Performance Center ruszy w tym roku. W radzie nadzorczej organizacji, która je uruchomi, jest Anna Streżyńska.
https://www.pb.pl/warszawa-ma-centrum-e-sportu-904518 (dostęp płatny)

O dotacje będzie znacznie trudniej

W przyszłej perspektywie pula pieniędzy dla firm nie będzie tak duża jak w obecnej. Pewne jest jednak to, że nie zabraknie grantów na projekty B+R. Komisja Europejska (KE) rozpoczęła konsultacje publiczne z przedstawicielami krajów członkowskich dotyczące polityki spójności po 2020 r. To ważny krok w walce o unijne pieniądze m.in. dla przedsiębiorców. Ministerstwo Rozwoju (MR) zakłada, że w nowej perspektywie system grantowy będzie utrzymany dla firm w tych dziedzinach, w których rynek działa słabo, a projekty są obarczone wysokim stopniem ryzyka.

https://www.pb.pl/o-dotacje-bedzie-znacznie-trudniej-904507 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Mandat już można zapłacić kartą lub telefonem
Nowe formy płatność mają poprawić ściągalność grzywien za przewinienia drogowe. Policja dostała już terminale. A to oznacza, że mandat wystawiony przez drogówkę będzie można już w lutym uiścić na miejscu, w radiowozie.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1365354-Mandat-juz-mozna-zaplacic-karta-lub-telefonem.html (dostęp płatny)

CD Projekt: Optymizm inwestorów nie gaśnie
Środowa sesja nie była udana dla największych spółek. Jednym z wyjątków był CD Projekt, którego notowania od rana szły w górę. Na finiszu sesji akcje wyceniono na 118 zł…
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1365378-CD-Projekt:-Optymizm-inwestorow-nie-gasnie.html (dostęp płatny)

Ericsson: Piąty kwartał strat, ale widać poprawę
Szwedzki producent sprzętu telekomunikacyjnego poniósł w IV kwartale straty większe od spodziewanych i zakłada dalsze pogorszenie wyników na chińskim rynku, niwecząc nadzieje na szybką poprawę.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1365379-Ericsson:-Piaty-kwartal-strat-ale-widac-poprawe.html (dostęp płatny)

Jak chronić klucze do królestwa IT
W Izraelu zakończyło się w środę największe poza USA światowe spotkanie producentów z sektora cyberbezpieczeństwa. CyberTech odbyło się w Tel Awiwie po raz piąty. To zarówno targi, jak i debaty, w których wzięło udział 150 mówców z czołowych koncernów tej branży, kojarzącej się z tajemnicą, walką i grą wywiadów. – Chronimy poprzez prewencję, a nie wykrywanie działalności hakerów. Prewencja oznacza, że w każdym momencie można powstrzymać atak – mówi „Rzeczpospolitej” o firmie Firmitas jej założyciel i prezes Gil Keini. Zajmuje się ona cyberobroną przedsiębiorstw z różnych krajów, zwłaszcza infrastruktury i przemysłu.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1365370-Jak-chronic-klucze-do-krolestwa-IT.html (dostęp płatny)

W stolicy powstaje centrum e-sportu
Spółka Kinguin, należąca do pochodzącego z Czech Viktora Romaniuka Wanli, uruchomi koło lotniska na Okęciu specjalny ośrodek, który ma przyciągnąć drużyny z całego świata. Branża e-sportu, skupiająca profesjonalnych zawodników grających w gry wideo, w Polsce jeszcze raczkuje. Rozwija się w tempie 20–30 proc. rocznie. W 2018 r. jej przychody mają przekroczyć 50 mln zł.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1365361-W-stolicy-powstaje-centrum-e-sportu.html (dostęp płatny)

Jesteśmy telekomunikacyjnym Uberem

Folx to nowy wirtualny operator telekomunikacyjny. Oferuje połączenia telefoniczne i transfer danych w jednym modelu abonamentowym, który w tej sieci nazywa się subskrypcją. Rejestracja, zarządzanie kontem, płatności i kontakt z operatorem są realizowane za pośrednictwem aplikacji mobilnej, dostępnej w App Store i Google Play – rozmowa z Andrzejem Popławskim, dyrektorem marketingu Folx.
http://serwisy.gazetaprawna.pl/telekomunikacja/artykuly/1101394,folx-operator-telekomunikacja-uber-rozmowa-z-andrzejem-poplawskim.html (dostęp płatny)

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
Gigant ogłasza przełom w łączności. To zupełnie nowa jakość
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów