Przegląd prasy rpkom.pl – czwartek 26 kwietnia

Publikacja: 26.04.2018 07:30

Małe firmy przygotowują się do RODO
Już za niecały miesiąc wszyscy przedsiębiorcy będą musieli bezpośrednio zastosować założenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Czy małe firmy są już na to gotowe?
S. A7

Branża internetowa przygotowała standard zbierania zgód
Organizacja IAB Europe przygotowała standard pozyskiwania zgód i informowania użytkowników o przetwarzaniu ich danych osobowych. Ma on zapewnić administratorom zgodność z przepisami unijnego rozporządzenia (RODO).
S. B4

Unia w poszukiwaniu inteligencji. Sztucznej
Konkurencyjna i wysokiej jakości, ale też uczciwa i bezpieczna. Taka ma być sztuczna inteligencja (AI) w ocenie Komisji Europejskiej. S. B4

Nie wszystkie zalety e-recepty będą dostępne od razu
Wprowadzając nowe systemy informatyczne powinniśmy pozostawiać potencjalnym użytkownikom możliwość wyboru. Jeśli będą dobre, zechcą z nich skorzystać. Jednak aby tak się stało, konstruując je trzeba wsłuchiwać się w oczekiwania zainteresowanych środowisk – przekonywali uczestnicy debat zorganizowanej przez dziennik.
S. B10-B11

RODO: projekt zmian w kodeksie pracy do poprawki?
Jeśli zostanie przyjęty w obecnej wersji firmy mogą stracić prawo do przetwarzania danych pracowników i kandydatów do pracy.
S. C1, C3

Parkiet

Dobra komunikacja to klucz do sukcesu każdego emitenta
W środę w siedzibie GPW wręczono dyplomy najbardziej transparentnym firmom notowanym na giełdzie. (…) Na podstawie przeprowadzonej ankiety zostało wyłonionych 28 emitentów, którzy z wynikiem 30 i więcej punktów znaleźli się na wspólnym podium i otrzymali dyplom „Transparentnej spółki 2017″. (…) Spośród największych firm w gronie najbardziej transparentnych znalazły się m.in. mBank, PKN Orlen, Cyfrowy Polsat, PGNiG, PKO Bank Polski, PZU, Tauron.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/798939_Dobra_komunikacja_to_klucz__do_sukcesu_kazdego_emitenta.html (dostęp płatny)

11 bit studios: Nowa gra mocno pomaga notowaniom
Gra „Frostpunk” autorstwa 11 bit studios, która we wtorek zadebiutowała na rynku, szybko zdeklasowała konkurentów, wspinając się na pierwsze miejsce na platformie Steam. To dobrze rokuje dalszej sprzedaży i potwierdza hipotezę (sugerowały ją opinie recenzentów, zanim ruszyła sprzedaż), że gra jest globalnym hitem.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/798933_11_bit_studios:_Nowa_gra_mocno_pomaga_notowaniom.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

Asseco podzieli się pieniędzmi
Spółka wypłaci 250 mln zł dywidendy. W ciągu dwóch miesięcy otrzyma 21,3 mln USD od KT Corporation. Walne zgromadzenie Asseco Poland uchwaliło w środę przeznaczenie na wypłatę dywidendy 250 mln zł, co daje 3,01 zł na akcję. Oznacza to, że dywidenda za miniony rok będzie taka sama jak za 2016 r. Dzień dywidendy ustalono na 21 maja, a wypłata nastąpi 7 czerwca.
https://www.pb.pl/asseco-podzieli-sie-pieniedzmi-911515 (dostęp płatny)

Informatycy Roche’a programują leki
Polski oddział szwajcarskiego koncernu farmaceutycznego zatrudni w tym roku dodatkowych 150 specjalistów od IT. Rywalizację o miejsca pracy wygrał z Kanadą i Malezją. Opracowywanie nowych leków nie jest już domeną lekarzy, farmaceutów i chemików. Coraz większą rolę w tym procesie odgrywają informatycy.
https://www.pb.pl/informatycy-rocheaprogramuja-leki-911519 (dostęp płatny)

Virgin niekoniecznie dla Playa
Wirtualny operator jest przekonany, że w modelu MVNO wciąż można walczyć o rynek. Wirtualni operatorzy telekomunikacyjny (MVNO) nie mają lekko w Polsce. Do tej pory żaden nie obejrzał nawet z daleka progu 1 mln klientów, a najwięksi garną się pod skrzydła dominujących na rynku dużych operatorów, posiadających własną infrastrukturę. W marcu większościowym akcjonariuszem Premium Mobile została grupa Zygmunta Solorza- -Żaka.
https://www.pb.pl/virgin-niekoniecznie-dla-playa-911482 (dostęp płatny)

Polska bezgotówkowa
Co czwarta osoba w Polsce spodziewa się, że za dziesięć lat gotówka przejdzie do lamusa — wynika z badania SW Research przeprowadzonego na zlecenie Akcenty, międzynarodowej instytucji płatniczej. W taką perspektywę wierzą mocniej kobiety niż mężczyźni.
https://www.pb.pl/polska-bezgotowkowa-911512 (dostęp płatny)

Teroplan chce na giełdę
Teroplan, twórca i właściciel serwisu e-podróżnik.pl, rozważa w tym roku debiut na rynku NewConnect. Na początku 2018 r. spółka przeprowadziła prywatną emisję akcji, z której pozyskała 2,3 mln zł na rozwój biznesu. E-podróżnik.pl to serwis, w którym podróżni mogą znaleźć rozkład jazdy ponad 1 tys. przewoźników autobusowych i kolejowych.
https://www.pb.pl/teroplan-chce-na-gielde-911497 (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Sky: Za oceanem walka o sieć w Europie
Amerykański operator kablowy Comcast zaproponował 22 mld funtów (25,15 mld euro) za największą w Europie sieć płatnej telewizji Sky, przebijając o 16 proc. ofertę grupy Fox zaakceptowaną już przez kierownictwo sieci. Jej akcje skoczyły w Londynie o 3,4 proc.
http://www.archiwum.rp.pl/artykul/1372084-Sky:-Za-oceanem-walka-o-siec-w-Europie.html (dostęp płatny)

Małe firmy przygotowują się do RODO
Już za niecały miesiąc wszyscy przedsiębiorcy będą musieli bezpośrednio zastosować założenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Czy małe firmy są już na to gotowe?
S. A7

Branża internetowa przygotowała standard zbierania zgód
Organizacja IAB Europe przygotowała standard pozyskiwania zgód i informowania użytkowników o przetwarzaniu ich danych osobowych. Ma on zapewnić administratorom zgodność z przepisami unijnego rozporządzenia (RODO).
S. B4

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Telekomunikacja
To ma być przełom w tworzeniu ultraszybkiego internetu 6G. Znika wielka przeszkoda
Materiał Promocyjny
Mobilne ekspozycje Huawei już w Polsce – 16 maja odwiedzi Katowice
Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy