Przegląd prasy rpkom.pl – poniedziałek 30 kwietnia

Publikacja: 30.04.2018 07:30

Split payment i STIR dają pracę IT
Konieczność dostosowania bankowych systemów informatycznych do zmian regulacyjnych sprawia, że firmy IT obsługujące banki mają ręce pełne roboty.
https://www.pb.pl/split-payment-i-stir-daja-prace-it-911810 (dostęp płatny)

Twoje CV w zgodzie z RODO
Jak przechowywać dane kandydata, by zadośćuczynić nowym przepisom? Dwie trzecie (66 proc.) pracodawców przechowuje dokumenty kandydatów w systemie rekrutacyjnym, a prawie połowa (49 proc.) w przeznaczonej tylko do tego skrzynce pocztowej, np. „praca@”. Popularnymi miejscami gromadzenia CV są również foldery na komputerach pracowników i w e-mailach kierowników liniowych (odpowiednio 22 i 14 proc.). Co piąta (20 proc.) firma zbiera dokumenty aplikacyjne w formie papierowej — wynika z badania platformy eRecruiter należącej do Grupy Pracuj.
https://www.pb.pl/twoje-cv-w-zgodzie-z-rodo-911794 (dostęp płatny)

Pozostało jeszcze 84% artykułu

9 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Telekomunikacja
Do kogo przenosili się klienci sieci komórkowych w 2024 r.? Ten operator rozbił bank
Materiał Promocyjny
W domu i poza domem szybki internet i telewizja z Play
Materiał Promocyjny
Cyfrowe rozwiązania dla budownictwa
Telekomunikacja
Elon Musk czeka na ważną decyzję. Astronomowie ostrzegają przed zgodą na plany SpaceX
Telekomunikacja
Ekspresowy internet. Łączność podczas podróży polską koleją ma się poprawić
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego