T-Mobile Polska rozbudował o dodatkowe 160 metrów kwadratowych mające osiem lat centrum przetwarzania danych we Wrocławiu.

Łącznie obiekt oferuje teraz 500 m kw. kolokacji i hostingu serwerów. Otwarcie nowej komory serwerowej ma nastąpić na początku 2019 r. – podaje operator.

Telekom deklaruje, że inwestycja w stolicy Dolnego Śląska to element jego długofalowej strategii. Podobny ruch miał miejsce w ub. r. w Krakowie. W sumie telekom dysponuje w Polsce centrami danych o powierzchni około 8 tys. m kw. i należy do grona największych pod tym względem graczy.

„Jak pokazuje raport „IT Industry & Education in Wrocław” przygotowany przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej i firmę doradczą HRK, sektor IT i nowych technologii we Wrocławiu stale się rozwija. Obecnie rynek informatyczny, który daje zatrudnienie 20 tys. specjalistów, plasuje się już na drugim miejscu w kraju – zaraz za Warszawą. Ze względu na rosnące potrzeby biznesowe klientów w stolicy Dolnego Śląska T?Mobile Polska zdecydował o kolejnej inwestycji w tym regionie” – tłumaczy T-Mobile Polska.