Według Honoraty Zachwatowicz, odpowiedzialnej za projekt, firma ma kilka tysięcy dekoderów marki Sagemcom, które planuje udostępnić testującym. Play przekonuje, że to urządzenie stanowi jego rynkową przewagę: działa w systemie otwartym Android Tv 8.0, co oznacza, że użytkownik może zainstalować różne aplikacje wideo (granicą jest pojemność dysku pamięci).

Play nastawia się na sprzedaż Play Now TV Box zarówno abonentom swoim, jak i konkurentów.

Przygotowano dwa abonamenty, które będą pobierane po pół roku, jeśli ktoś zatrzyma usługę. Abonent Play Now zapłaci 20 zł miesięcznie, a pozostali – 35 zł. To ceny za podstawowy pakiet 23 kanałów, poszerzony o pięć grupy Fox oraz wypożyczenie dekodera.

W innym ujęciu to 22 płatne kanały i 6 cyfrowej telewizji naziemnej. Testujący mogą skorzystać – odpłatnie po 1. miesiącu – z czterech pakietów i serwisów takich jak Netflix (też na zwykłych zasadach). Jakie będą ceny oferty, kiedy usługa wejdzie do niej na stałe – nie podano.

Rozmowy na temat poszerzania oferty, w której nie ma programów Grupy Cyfrowy Polsat, czy Discovery/TVN – trwają – zapewnia Honorata Zachwatowicz.