Małgorzata Zakrzewska dyrektorem komunikacji w P4

Publikacja: 03.04.2019 16:02

P4, operator sieci Play podjął decyzję o utworzeniu nowego departamentu – departamentu komunikacji, który połączy obszary public relations, public affairs i komunikacji wewnętrznej telekomu – informuje serwis GSMOnline.pl.

Nowym departamentem pokieruje Małgorzata Zakrzewska.

W skład jej zespołu wejdą wieloletni rzecznik prasowy Playa Marcin Gruszka, jego dotychczasowy zespół w postaci Ewy Sankowskiej Sieniek i Matyldy Walewskiej-Romanowskiej, a także osoby podlegające Zakrzewskiej: Katarzyna Tajak-Pietrowska oraz – Witold Tomaszewski, b. redaktor naczelny serwisy Telepolis.pl.

Małgorzata Zakrzewska przyszła do Play z Merrill Lynch, gdzie – jak mówi jej oficjalny profil na LinkedIn – współtworzyła biuro w Polsce. Pracę dla telekomu zaczęła zanim ruszył z działalnością komercyjną, bo w 2005 r.. Jest obecnie jednym z najstarszych stażem pracowników operatora.

Przez 10 lat była dyrektorem ds. korporacyjnych, a ostatnio dyrektorem ds. public affairs. Podlegała, Jackowi Niewęgłowskiemu, członkowi zarządu odpowiedzialnemu za strategię. Po jego odejściu obszar ten przejął nowy prezes telekomu, Jean-Marc Harion, do którego raportować ma teraz Małgorzata Zakrzewska.

Marcin Gruszka przeszedł do P4 z Orange Polska, podobnie jak Bartosz Dobrzyński, były już członek zarządu sieci Play ds. marketingu.

Wcześniej pracował m.in. dla portalu Ahoj.pl (był rzecznikiem) oraz w biurze prasowym Niezależnego Operatora Międzystrefowego, wówczas własność Tel-Energo (dziś Exatel).

Z twarzą Gruszki kojarzone jest w sektorze telekomunikacyjnym nowe otwarcie w komunikacji przedsiębiorstw: zakładające budowę rzeszy fanów w mediach społecznościowych i kontakt z nimi za pośrednictwem forów internetowych, a potem Facebooka, Twittera oraz bloga.

Na analogiczny sposób komunikacji postawił z czasem Orange Polska, którego twarzą jest rzecznik – Wojciech Jabczyński, ale blogosferę prowadzi kilka osób.

W minionym roku miały miejsce zmiany w strukturach komunikacyjnych T-Mobile Polska.

Telekomunikacja
Eldorado 5G dobiega końca, a firmy tną etaty. Co z Polską?
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Telekomunikacja
Do kogo przenoszą się klienci sieci komórkowych. Jest największy przegrany
Telekomunikacja
To już wojna w telefonii na kartę. Sieci komórkowe mają nowy haczyk na klientów
Telekomunikacja
Polski internet mobilny właśnie mocno przyspieszył. Efekt nowego pasma 5G
Telekomunikacja
Nowy lider wyścigu internetowych grup w Polsce. Przełomowy moment dla Polsatu